Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję rozdrabniacza do gałęzi i całej reszty śmieci zebranych podczas sprzątania działki.
Nie musi to radzić sobie z grubymi gałęziami, myślę że 20-30mm bym tym rozdrabniał, nie większe. Myślałem o Ryobi ale parę opinii w siec skutecznie mnie odstraszyło. Dawno temu na mirko polecano Hecht ale sporo się na rynku mogło zmienić
#ogrodnictwo #budujzwykopem
  • 23
Myślałem o Ryobi ale parę opinii w siec skutecznie mnie odstraszyło. Dawno temu na mirko polecano Hecht ale sporo się na rynku mogło zmienić


@jedzczarnekoty: te tańsze egzemplarze (poniżej 2k pln) dzielą się na dwie grupy:
- nożowe
- frezowe
pierwsze radzą sobie dobrze z drobnymi gałązkami, drugie ogarną również trochę grubsze elementy ale i te mniejsze także jednak czasami trzeba będzie dociskiem freza regulować. Na pewno frezowe są cichsze ze
@BartekBuduje: nieokreślony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tzn. wydam tyle żeby służyło, o tak, aczkolwiek okolice tysiąca byłyby najlepsze, dwa to już dużo.
@Libis: podoba mi się, to Twój sklep?
@ksiak: a jeśli chciałbym głównie drobnicę tym ciąć żeby się dobrze kompostowało to lepiej nożowy? Grubsze gałęzie potnę sobie na kawałki i będą do piecyka
Potrzebujesz to na raczej jednorazową akcję czy regularne sprzątanie?


@ATAT-2: pytam bo sam temat przerabiałem w zeszłe lato.

Po gruntownych porządkach miałem kupę gałęzi na 2 m wysokości i 4 długości i kombinowałem co z tym zrobić. Pożyczyłem od znajomego market ową rozdrabniarkę i po 15 minutach roboty odpuściłem. Nie radziło to sobie w ogóle - malutkie części mielilo jako tako, większe wypluwało w prawie nienaruszonym stanie pozbawione gałązek, liści czy
ATAT-2 - > Potrzebujesz to na raczej jednorazową akcję czy regularne sprzątanie?

@...

źródło: comment_1620281408j3JSiWI9gQWlKSkU2cU2Yv.jpg

Pobierz