Wpis z mikrobloga

Mam w mieszkaniu taka mozaikę jak na zdjęciu i zastanawiam się czy ją odnowić (cyklinowanie + lakier) czy się jej pozbyć. Tak w sumie co na nią patrze to mam inne odczucia - z jednej strony taka dość oryginalna z drugiej strasznie pstrokata.

Co myślicie? #!$%@?ć w pi*du bo tandeta i niemodne czy zostawić bo jest spoko? Nie będzie to się gryzło z meblami (planuje takie standardowe Ikea style)? Ma ktoś może takie ustrojstwo na podłodze i może podrzucić jakaś fotkę jak to wygląda z meblami?
Ewentualnie czy dałoby radę ją trochę rozjaśnić (tak żeby zostala dwukolorowa, ale trochę jaśniejsza - żeby tak nie rzucała się w oczy)?

#remontujzwykopem #wykonczenia #budownictwo #mieszkanie
Havii - Mam w mieszkaniu taka mozaikę jak na zdjęciu i zastanawiam się czy ją odnowić...

źródło: comment_1620116578s2Nq9jH5wqS3UU42UkkjRA.jpg

Pobierz
  • 59
@Havii: jakbyś miał ściągać tę mozaikę to zrób to jak najmniej inwazyjnie, jak poszukasz na fejsie na grupach parkieciarskich to ją jeszcze odsprzedaż.
@Havii ja mam mieszane uczucia co do parkietów. U meme w domu jest miejsce gdzie jest parkiet w przedpokoju a w pokoju panele. Po 10 latach parkiet nadawał się do cyklinowania a panele jak nowe. Zaznaczam że miejce było tak samo użytkowane (przejście w drzwiach więc ~ taka sama ilość przejść). Imho dobre panele i na 20 lat spokój. Już nie mówiąc o weicznych szcelinach w parkiecie w czasie zimy lub czarnych
@Havii: Ja bym trzymał parkiet. Jedyne argumenty za pozbyciem się ich są dla mnie taki, że (a) są w takim stanie, że nie ma sensu odnawiać (np. są jakieś głęboko wżarte plamy z moczu - zdarza się przy zwierzętach) albo (b) chcesz zrobić podłogówkę, więc i tak musisz wszystko wywalić, a układanie ponowne nie ma sensu z racji np. zbyt dużej całkowitej grubości podłogi.