Wpis z mikrobloga

Pamiętacie falę zamachów terrorystycznych sprzed kilku lat?

Skuteczne ataki:
2017 - 10
2018 - 7
2019 - 3
2020 - ?
2021 - ?

Skończyły się ciężarówki i promenady? Służby (trudne słowo!) kontrterrorystyczne nagle zyskały +9999 do skuteczności?

Ktoś jeszcze wierzy, że to były ataki zorganizowane przez Al Kaidę bądź "samotne wilki", a nie służby specjalne? #koronawirus jest ich kontynuacją. Albo te ataki były "wprowadzeniem", albo okazały się nieskuteczne, dlatego się skończyły.

A tak poza tym – gdzie się podział temat #imigranci? Już nawet #dojnazmiana go nie porusza.

#terroryzm #teoriespiskowe
A.....a - Pamiętacie falę zamachów terrorystycznych sprzed kilku lat? 

Skuteczne a...

źródło: comment_1620043770uFYJRtWF27YsXGZl2Ad3vL.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
a ty myślisz, że ataki terrorystyczne to się z dnia na dzień planuje?


@Pan_Kielonek: Z godziny na godzinę, bo to nie są operacje SEALS czy MI5. Karabin, prosty ładunek wybuchowy z gwoździami, czy sama ciężarówka. W Charlie Hebdo nie znali nawet dokładnej lokalizacji redakcji i najpierw poleźli do innego lokalu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Adwokat_Boga: xDD
Zacząłbym od tego że za te ataki były inspirowane i finansowane nie przez Al Kaide, tylko przez Isis. To są dwie różne formacje.
Isis w swojej pierwotnej postaci i majątku zdechło ok 2 lata temu, przez co zwyczajnie nie ma kto finansować komórek europejskich, co przy obecnym poziomie kontrwywiadowczym w takich np Niemczech, pochłaniało kupe kasy.
I tak oto, twoja zagadka została rozwiązana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Radus: @kamaz_5320: Chodziło mi o to, że całkowity zanik takich tematów w mediach poszlakowo dowodzi, że covid-19 jest plandemią. Istnieje, ale nie przez to, że ktoś zjadł niedogotowanego nietoperza.


@Adwokat_Boga: ok, wiesz co to jest brzytwa okhmana?

Co jest bardziej prawdopodobne? Że po raz kolejny raz na ileś lat jakiś wirus zmutował, nie ważne czy u nietoperze czy u łuskowca, zaraził się nim człowiek i mamy globalną pandemie. Coś co dzieje się regularnie, czasem co paręnaście, czasem co ponad sto
  • Odpowiedz
A tak lubiłem chodzić na monograf "Media a terroryzm" prowadzony przez profesora Tomasza Gobana-Klasa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Adwokat_Boga: to powiedz mi, co tam mówili o finansowaniu terroryzmu, jak to sie odbywa i jakie to są kwoty?
  • Odpowiedz
Zamachy terrorystów wcale nie zaniknęły, jest może trochę mniej ataków lone Wolf i ataków kryminalnych. Zmniejszyła się ilość okazji do przeprowadzenia ataku na dużą grupę ludzi w miejscu publicznym. W minionym roku mieliśmy takie ataki jak: Strzelanina w Hanau w Niemczech, atak nożem w Reading UK, zabójstwo francuskiego nauczyciela, atak nożem w Nicei, strzelanina w Wiedniu.
  • Odpowiedz
USA wpradzający B61 mod 12: ()


@Dodwizo: O zredukowanej mocy... Nie chce mi się szukać, ale jak będą chcieli nią #!$%@?ąć, to z okrętu podwodnego, a nie jakimś małym gównem o sile 1kt z samolotu.
  • Odpowiedz
I co że o zredukowanej mocy? xD To jest aktualizacja do borni atomowej, których podobno nie ma xD


@Dodwizo: Chyba dedykowana na Koreę Północną. Ja miałem na myśli silosy ziemne na terenie USA, których się nie modernizuje. Weź sobie poczytaj. Nie po to Trump powołał Amerykańskie Siły Kosmiczne, żeby bawić się technologią z lat 60...
  • Odpowiedz
@Adwokat_Boga: O ile mnie pamięć nie myli to jest obecnie program na następce Minuteman xD Sprawdziłem i nazywa się to to Ground Based Strategic Deterrent. Coraz bardziej się pogrążasz xD
  • Odpowiedz