Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa z importem z chin (po 50 produktów miesięcznie) do własnego sklepu internetowego. Normlanie nie płacę cła, ani nie dostaję faktury więc nie wiem jak z wrzucaniem tego w koszty i sprzedażą w sklepie internetowym?Muszę to oclić przed sprzedażą czy jest opcja, że zamówi to ktoś znajomy a ja od niego odkupię z umową kupna sprzedaży i dam mu zarobić czy muszę np. brać drożej z allegro na fakturę.

Kolejne pytanie to jak dostać jak najszybciej produkty z ali bez czekania miesiąc z darmową wysyłką nie płacąc po 300zł za expres dhl? Są jakieś inne strony, które szybciej to realizują (amazon/ebay/alibaba...)?
Najlepiej jakieś europejskie strony z produktami z ali z podobnymi cenami i szybką dostawą (do 2 tyg) o ile takie istnieją.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

#aliexpress #zakupyzchin #chiny #prawo #jdg #ecommerce #podatki #import #biznes #handel #sklepyinternetowe
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Normlanie nie płacę cła, ani nie dostaję faktury więc nie wiem jak z wrzucaniem tego w koszty


@sq22:

no to skoro nie masz faktury, to nie masz tez kosztu
  • Odpowiedz
ty sie najpierw zainteresuj jakie sa obowiazki importera zanim cie do ciupy wsadza


@Wychwalany:

przeciez ma dobry pomysl, niech importuje to jego ziom :) i od niego niech kupuje na rachunek :D
  • Odpowiedz
@sq22 na początek działalność, numer EORI, na wszystko odprawa celna (koszt samego podejścia do odprawy to 60-200 zł netto), cło, VAT. Wtedy wrzucasz w koszty i w zasadzie tylko wtedy legalnie możesz handlować.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: @Wychwalany: @WatchYourBack: Chodzi mi o to, ze ja normalnie sie kupuje bez prowadzenia dzialnosci gospodarczej to nie ma z tym problemu, nie są to duże koszty w przypadku 40 produktów to tylko 400 zł, nie widzę w tym sensu płacenia cła za to skoro ten produkt mogę kupić w podobnej ilości na allegro za 600 zł
  • Odpowiedz
Są jakieś widełki dot. ile produktów minimalnie i jaka wartość o ile w ogóle można to zrobić bez odprawy celnej. Mowa tutaj o max 500zł za 50 produktów miesięcznie, więc jeśli mam płącić za samą odprawę po 200zł to wolę zamówić z allegro z polską fakturą, szybką dostawą i mieć to 200 zł drożej
  • Odpowiedz
Dodatkowo niektóre produkty mają opcję wsyłka z Polski, Hiszpani, Francji itp. więc wtedy sprowadzam to z Europy i nie płacę żadnego cła, więc gdzie w tym jest sens??
  • Odpowiedz
@sq22 to że wysyłają go z Europy nie znaczy że jest on tu legalnie. Nie dostaniesz od chińczyka europejskiej faktury.

Ty nie widzisz sensu, a konkurencja zobaczy i cię #!$%@?.
  • Odpowiedz
nie są to duże koszty w przypadku 40 produktów to tylko 400 zł, nie widzę w tym sensu płacenia cła za to skoro ten produkt mogę kupić w podobnej ilości na allegro za 600 zł


@sq22:

ale wiesz, ze 600 zeta z allegro z faktura wychodzi na to samo, co z aliexpress za 400 zeta bez zadnego dokumentu? :D
  • Odpowiedz