Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do studentów byłych jak i obecnych.

Jak się uczycie?

jestem studentem zaocznym. Nie ukrywam, że studiuje bardziej dla papierka, bo dostałem pracę w finansach i wierzę, że doświadczenie >> Gówno >> studia dzienne.

Uczę sie przed sesją przepisując notatki, które nakreśliłem w wordzie podczas wykładu czy ćwiczeń i potem je zakuwam na pamięć.

Ale czuję się, że jestem idiotą i nie potrafię się uczyć.

Jakie macie metody?

#pytanie #studbaza #pracbaza #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #608eccdd5a0849000ad36631
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: ja również miałem taką metodę, uczyłem się przepisując na czysto swoje (lub innych) notatki, czy inne bazgroły poczynione w pośpiechu na wykładzie. Zauważyłem, że dzięki temu mogłem łatwo i szybko zapamiętać dużą partię materiału. Wystarczyło że raz coś przepiszę i zostawało w głowie. Do dzisiaj tak robię np. przygotowując dłuższą wypowiedź. To dobry sposób kolego, choć czasochłonny. Natomiast każdy powinen wypracować własną metodę, nie ma uniwersalnej.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja robiłam swoje własne zwięzłe notatki i trudniejsze rzeczy zawsze starałam się rozpisać w tabelkach czy wykresach, bo tak łatwiej zapamietywalam. Na egzaminy ustne uczyłam się czytając podręcznik/notatki i opowiadając sobie potem to co przeczytałam. Poza tym używałam zawsze tonę zakreślaczy, jedno zagadnienie = jeden kolor.
@sabuliga: Młodszy dysponent czyli na infolinii odbieram połączenia przychodzące ale z elementami sprzedaży, premia jak komuś coś wcisnę. Rozmowę już miałem i myślę, że całkiem dobrze się sprzedałem. Kokosów z tego może nie będzie ale pierwsza poważniejsza praca, biorąc pod uwagę, że ja pojutrze piszę maturę xD