Wpis z mikrobloga

Jakby się nad tym zastanowić to katolickie boge jest najbardziej przeciwskuteczną i komplikująca sprawy istotą ever.

Katolickie boge kocha ludzi i chce ich zbawienia, dlatego jak wiemy zbawi wszystkich. A nie, takiego wała! Nasz geniusz tworzy system w którym część pójdzie do diabołów. No, dobra, szanuje wolna wole, gimboateis zaroany. Ale to dopiero początek.

Od czego katolickie boge uzależnia zbawienie? Od wiary w katolicyzm i uczestnictwa w sakramentach. Co robi katolickie boge żeby ludzie wierzyli i brali udział w sakramentach? Objawia się ludziom i informuje ich o zasadach gry? A skąd.

Nasz geniusz posłał się 2k lat temu na prowincjonalne zadupie świata zwane Palestyną i tam wszystko objawia. Oczywiście w swoim geniuszu nie wpadł na to, żeby swoje objawienie spisać. Spisali je więc anonimowi autorzy, dekady po tym jak wrócił na chmurki. I to spisali tak, że są różnice, a same teksty można interpretować na milion sposobów.

Efekt? Tysiące denominacji, miliony interpretacji, setki religii, wojny, przemoc, prześladowania.

To może chociaż objawienie jest do ogarnięcia i zrozumienia? Zapomnij - jakieś Trójce, święci co to się niby do nich nie modlisz, ale jednak modlisz, obrazy i posągi których nie wolno czcić, ale w sumie to się czci, wafelki co to są ciałem, ale tak inaczej, dziewice zachodzące w ciąże i tak dalej i tak po kolei.

Pytam się ja @Bog_Wszechmogacy, dumny ty jestes z siebie, masz ty rozum i godność boge?

#bekazkatoli #religia #ateizm #gimboateizm #pasta (?)
  • 16
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: co więcej możesz pójść do piekła jeśli nikomu obiektywnie nie szkodzisz i np. wcinasz mięcho w piątek, nie trzymasz rączek na kołderce albo kochasz się i mieszkasz ze swoją partnerką przed oficjalnym zatwierdzeniem tego związku przez Kościół.
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: to samo z diablem.Niby sie zbuntował przeciwko boge i za to zostal wyslany do piekła gdzie męczy ludzi ktorzy nie sluchają boge.Skoro diabel nie lubi boge to czy nie powinien w piekle urzadzac imprezy dla zlych ludzi zamiast ich meczyc?Przeciez tym sposobem robilby bogu konkurencje i dawal pstryczka w nos.No albo opętania jakby sie tak zastanowic.Wedlug katoli boge dopuszcza istanienie i dzialalnosc diabla po to aby ludzie mieli wybor.Wiadomo wolna
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: Panbuk podobno jest jeden, ale jest go trzy. Około dwa tysiące lat temu posłał swojego syna, czyli samego siebie, żeby nauczał ludzi, czego ów panbuk oczekuje i wymaga od ludzi. Jest miłosierny, a jednak swojemu synowi, czyli samemu sobie, kazał cierpieć jako biczowanemu i krzyżowanemu, bo musiał umrzeć i zmartwychwstać za cudze grzechy, choć podobno sam żadnego grzechu nie popełnił.

@Simeonbarnaciakov: Z tego co wiem, to Watykan oficjalnie nie
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: Ehh, ale nuda pod tym wpisem. Kiedyś Brzytwa napisałby elaborat, jaki to katolicyzm jest racjonalny, a Pyroxar dodałby coś o zbawiennym wpływie inkwizycji, która broniła prawdziwej wolności.
  • Odpowiedz
@bartolomis: te inne wersje i religie też mają liczne cuda i dalej nie wiadomo która jest prawdziwa. No i mi się żaden cud nie zdażył, czemu innym się zdarza dzięki czemu mogą wierzyć mocno, a mi nie? W czym jestem gorszy od Konstantyna czy Szawla że mi boge nie chce dać żadnej wizji czy cudu? Mniej mnie kocha czy jak?

@BRTM: i tępiła złe obyczaje. Patologiczny judaizm i hinduizm, pamiętamy
  • Odpowiedz
jak uznasz argument cudów to będziemy dyskutować o prawdziwości konkretnej religii


@bartolomis: no nawet jak uznam to i tak nic nie zmieni, bo przecież inne wyznania i religie też mają cuda.

Po drugie - to nadal nie zmienia tego, że katolickie boge bawi się w jakieś szarady zamiast po prostu normalnie ludziom powiedzieć co i jak. I dlatego jest przeciwskuteczne i niepotrzebnie komplikuje sprawy.
  • Odpowiedz
@bartolomis: Wyzywanie mnie od autystów, ani na jotę nie zmieni niezaprzeczalnego, bez wątpliwości wynikającego z Twych wpisów faktu, że to, w co jak sądzisz, wierzysz, jest przerażająco naiwne, płytkie choć pokrętne i zwyczajnie głupie. Niestety łudzisz się tylko, że jesteś na najprostszej drodze do prawdy czy innej formy zbawienie, tudzież oświecenia - tymczasem, swymi publicznymi wpisami ukazujesz tylko pustkę i bezssens, oraz zadziwiającą skuteczność tego, czym nas od wieków próbuje się
  • Odpowiedz