Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.

Potrzebuje porady odnośnie instalacji elektrycznej.

Do domu z słupa napowietrzne podłączone są przewody które następnie idą do zaplombowanej skrzynki bezpieczników (zdjęcie przykładowe ) z tego miejsca następnie idą do licznika i starej skrzynki bezpieczników. Moje pytanie; Kto może wykonać wymianę tej instalacji wraz z licznikiem? powinienem poinformować elektrownie? Jaki przewód powinienem zakupić (jaki przekrój)

Wołam fachowca @Zarzutkkake :)

#budujzwykopem #elektryka #prad #budowa
BrainG - Cześć Mirki.

Potrzebuje porady odnośnie instalacji elektrycznej.

Do do...

źródło: comment_1619867511s7qmZYLqLzeikckJt7FJM6.jpg

Pobierz
  • 14
@BrainG Wnioskując po pytaniu o przekrój przewodu, to zlec prace elektrykowi- on Ci wszystko wytłumaczy i jeszcze napisze do zakładu elektrycznego.
Musisz zachować selektywność zabezpieczeń nadpradowych, odpowiednio dobrać przewody/kable do obciążenia oraz policzyć impedancję pętli zwarcia.
Wiem, brzmię jak cham z elektrody, ale ch*jowe wykonanie może skończyć się pożarem lub porażeniem kogoś z domowników.
@sas1906: Pracę zamierzam zlecić fachowcowi bo nie mam odpowiedniej wiedzy żeby wykonać to poprawnie jednak chciałbym wiedzieć czy duży z tym problem, papierologia i inne tłumaczenia na mongolski z pieczęcią miar i wiar
@BrainG: wszystkie prace robi elektryk, na podstawie zgłoszenia do ZE i za ich wiedza zdejmuje plomby. Może być konieczne odłączenie zasilania na słupie na czas pracy.

Żadnych kabli nie kupuj.