Wpis z mikrobloga

#fizyka chyba wpadłem na pomysł na perpetum mobile, ale jako iż jest to chyba niemożliwe, to powiedzcie co tu jest nie tak:
w skrócie, nalewamy wody idealnie do granicy z rurką, i dolewamy olej kujawski. jako iż sięga do rurki, to do niej leci, spływa na dół, i znajduje się na dnie wody, a jako że jest mniej gęsty to płynie do góry gdzie cykl się powtarza, po drodze w rurce gdzie i tak spływa zamontować jakąś turbine
#rozkminy #perpetummobile
R.....y - #fizyka chyba wpadłem na pomysł na perpetum mobile, ale jako iż jest to chy...

źródło: comment_1619809274RzpqMUZJnFYR6apaj2is2T.jpg

Pobierz
  • 33
@RedveKoronny: Twój pomysł zrodził w mojej głowie inny pomysł. Gdyby olej zastąpić wodą, a wodę rurkami kapilarnymi to by mogło zadziałać :P Sprawność by była pewnie tak słaba, że nawet ta turbinka by się nie obróciła.... chyba żeby zastosować całą masę rurek :D #rozkminyzdupy
do przejścia przez ten zawór potrzeba energii jakiejs, co nie?


@RedveKoronny tak, sci-fun miał film w którym wyjaśniał nieprawidłowości w różnych przykładach perpetum mobile i było tam urządzenie działające na podobnej zasadzie do twojego, tylko z piłeczkami ping-pongowymi zamiast oleju.

Generalnie to ten olej w rurce miałby za niskie ciśnienie, żeby pokonać ciśnienie wody na dnie tego naczynia i "wbić" do niego przez zawór jednostronny na dole.

Żeby to działało to ta