Wpis z mikrobloga

Mirki, już jestem stary ( #wykop30plus club here), ale nie chcę być boomerem, więc zapytam tu. Potrafiłby mi ktoś wyjaśnić fenomen Friza i tej jego 3kipy? Przejrzałem kilka filmów na YT i nie widzę nic specjalnego. Moim zdaniem są youtuberze z lepszym contentem. A tu wszędzie tylko Friz, Friz.

Dlaczego? Poważnie pytam.

I pytanie typowego Polaka - Ile on może zarabiać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#youtube #friz #ekipa #socjologia #internet
asfalt6 - Mirki, już jestem stary ( #wykop30plus club here), ale nie chcę być boomere...

źródło: comment_1619794487VrnFywXz0oQAvk4ByZcDfc.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@asfalt6: Bez tej akcji z lodami to nawet nie wiedziałem że istnieje. Wygląda na to, że zaczynał jak większość z komentowania gier. No ale widownia rośnie i coś z tym trzeba zrobić.
  • Odpowiedz
@asfalt6: Wybił się tym, że przez 365 dni wstawiał filmiki przedstawiając życie/challenge Ekipy. Można powiedzieć, że zrobił z tego serial, gdzie ludzie codziennie zasiadali o 15 aby zobaczyć nowy odcinek. A dlaczego aż taki sukces? Prawdopodobnie dlatego, że relacje w ich domu były przyjacielskie i na początku jechali na autentyczności, nie byli zepsuci fejmem, kasą.
No, a teraz ciągnie na tym co osiągnął...
  • Odpowiedz
@Meaefa: O i to jest konkret. To już jestem w stanie zrozumieć. Możesz mi dać link do pierwszego tego filmu? I to był ten słynny sezon pierwszy, ta? A teraz ma być, jak rozumiem, trzeci, czyli będzie znów codziennie wrzucał?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@asfalt6: jego widownia to głównie dzieci w wieku klas podstawowych, nie ma w tym jakiegoś fenomenu - koleś jest pracowity to fakt i stworzył coś co prosperuje na prawdę dobrze. To wszystko opiera się na głupocie, czelendżach, wszystko kserowane z vlogów z zachodu, Friz wstrzelił się w trendy, to się chyba nazywa family content. Ot ładni młodzi ludzie robiący filmy o niczym, to dziś imponuje nastolatkom, tyle dziś wystarczy, tylko
  • Odpowiedz
@asfalt6: sam do konca nie wiem ale slyszalem ze popularnosc na pocatku zalapal streamujac jak gra. Pozniej wybil sie z ekipą z ktora razem streamuje jak zyja w wielkim eksluzywnym domu, codziennie i wrzucajac jakies durnoty challenge itp ostatnio widzialem jak psozczegolni czlonkowie kupuja sobie eksluzywne auta i wrzucaja filmiki jak je obklejaja w jakies nietypowe kolory/wzory itd
  • Odpowiedz
@asfalt6: Tak teraz ich target celuje w zdecydowanie + 18. Moj kuzyn 2 lata temu jak zaczynali miał 7 lat. Teraz ma juz 21 i dalej ich oglada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@asfalt6: Podczas tego daily to miesięczne zarobki z samego Youtube mieli ogromne z 150-300k. Teraz są na giełdzie już a na polskim YouTube od 3 lat mają monopol więc biznes się ciągle rozwija
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@asfalt6: nie tak łatwo ogarnąć bo to tak jakbyś zaczął serial od 4 sezonu. Generalnie zaczynał od gierek potem gdy był ogromny hype na pokemony je nagrywał i zyskał sporo widzow, potem filmiki z dziewczyną i basenem, później ogarnął ekipę. Ich sukces wynika z tego że jak w każdym serialu ludzie zżyli się z bohaterami a oni fajnie pokazywali prawdziwe relacje więc łatwo było się z nimi utożsamiać
  • Odpowiedz
@asfalt6: też tego nie czaje. Próbowałam coś obejrzeć, ale było to po prostu nudne. Myślę, że to raczej dla młodzieży jakaś namiastka własnej 'ekipy', której nie mają. Nie mają udanego życia, fajnych przyjaciół, więc żyją życiem tych ludzi z internetow. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@asfalt6: co do pytania ile on moze zarabiac to nikt tak naprawde nie wie ja jakbym mial obstawiac netto to ponad milion miesiecznie ale ciezko ocenic szczerze mowiac
  • Odpowiedz
@asfalt6: Jakiś czas temu prowadził daily i to był taki luźny content, który można było sobie puścić dla rozluźnienie. Raczej celował w odbiorców w młodszym wieku, ale dało się to oglądać bez zażenowania.
A co do zarobków. Jedna z jego spółek w ostatnim miesiącu zarobiła milion netto, nie wliczając lodów i plyty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asfalt6: co nie rozumiesz jak dziala populizm? Niewazne jak dobry produkt masz, wazne ile oaob chce go kupic. Szczegolnie jesli na yt nikt nie musi tego ogladac, totalnie
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: trochę z twojej wypowiedzi wynika, jakbyś zrozumiał to, że mi on przeszkadza, a tak zupełnie nie jest. Niech sobie tworzy, niech go ogląda kto chce. Ja zadałem pytanie o to, dlaczego jest tak popularny, dlaczego "chce to kupić tyle osób".
  • Odpowiedz
@asfalt6: Fenomen polega na tym, że za tym dzieciakiem stoi taki 30 letni gość którego nazywają "wujek łuki" i koleś ma zajebisty łeb do interesów. To jest kolejny jego projekt-biznes w życiu. Doświadczenie zdobywał na poprzednich, nieudanych projektach. Ten wypalił. Biznes youtubowo-influencerski. Projekt polegał na reality show na youtube. Dalej samo się rozkręciło. Jest popularność, jest współpraca z firmami typu Koral.
  • Odpowiedz