Wpis z mikrobloga

@spoxman: Wkładem w towar, kaucją w przypadku przedterminowego zerwania umowy. Utrzymanie lokalu w pelni po mojej stronie.

Facet ma inne biznesy. Oddaje pod opiekę kawiarnie z całym wyposarzeniem, wypozyczalnią rowerów punktem informacyjnym.

100m2 + dwa ogródki
@CzYczer: Bierz. Bierz. Długi same się nie zrobią :) a prowadzić to dość szerokie pojęcie. Jako menadżer? Jako właściciel? Barman? Jaka umowa?
Kawiarni jeszcze nie ma to i brak fusów. A bez fusów nie powrozysz :)
@clas: haha. Zawsze istnieje ryzyko. A nie chcę iść do Januszexu.

Podpisuję z obecnym właścicielem kontrakt menadżerski na samodzielne prowadzenie lokalu w zamian za 5 % przychodu. Ewentualnie otwieramy spółkę (więcej zachodu i papierologii, od nowa koncesje itp)

Mialem dzisiaj wgląd w rachunki od 8 lat lokal miał obroty srednio 50-60k miesiecznie.

Min. 39k -》 przy oplatach na cito 10,5k
@clas: haha. Zawsze istnieje ryzyko. A nie chcę iść do Januszexu.


Podpisuję z obecnym właścicielem kontrakt menadżerski na samodzielne prowadzenie lokalu w zamian za 5 0x201a27650rzychodu. Ewentualnie otwieramy spółkę (więcej zachodu i papierologii, od nowa koncesje itp)

Mialem dzisiaj wgląd w rachunki od 8 lat lokal miał obroty srednio 50-60k miesiecznie.

Min. 39k -》 przy oplatach na cito 10,5k

Ryzykowna sprawa. Raz już ktoś Cię wystawił.
Druga sprawa to dużo kosztów
@clas: Własciciel akurat sie wydaje zaufany (prowadzi jeszcze inne dzialalnosci eventowe, podpytalem - czlowiek instytucja)

Wspolników nie mam zamiaru teraz brać, więc tylko sam mogę się wykiwać złą decyzją.

Z drugiej strony ludzie są spragnieni wyjscia na kawe/wino/piwo. Jeśli lockdown się nie powtórzy to może być dobry czas na wejście w ten biznes.

Przy obrocie 30k z 5k na rekę minimum powinno zostać.
@clas: Własciciel akurat sie wydaje zaufany (prowadzi jeszcze inne dzialalnosci eventowe, podpytalem - czlowiek instytucja)


Wspolników nie mam zamiaru teraz brać, więc tylko sam mogę się wykiwać złą decyzją.

Z drugiej strony ludzie są spragnieni wyjscia na kawe/wino/piwo. Jeśli lockdown się nie powtórzy to może być dobry czas na wejście w ten biznes.

Przy obrocie 30k z 5k na rekę minimum powinno zostać.

@CzYczer: Człowiek orkiestra nie oddaje dobrego biznesu
@clas: włascieciel juz przed pandemia od 2 lat przed zamknieciem gastro działał na zasadzie procenta od przychodu, więc nie uvieka od biznesu ze wzgledu na covid.

Jak sie zdecyduje to zapraszam oczywiście :)
Facet ma inne biznesy. Oddaje pod opiekę kawiarnie z całym wyposarzeniem,


@CzYczer: czyli gość zna się na biznesie, a ten który "oddaje" kiepsko przędzie i bardziej mu się to opłaci.
@bizancjo: ma agencję eventową, rekreacje w karpaczu i coś tam jeszcze.

Wynajmował ta kawiarnię w taki sposob juz przed koroną. Nie ma czasu. Gastro jednak trzeba ciagle dogladać aby dobrze prosperowalo.