Wpis z mikrobloga

Nadszedł ten dzień. Po 16 latach wychodzę do cywila. Pora odwiesić broń i zdjąć mundur, który nosiłem tyle czasu, od kiedy skończyłem 21 lat.
Tyle poligonów, służb, wart. Anakondy, Dragony, Noble Jumpy czy inne Bobry. Światowe dni młodzierzy, powodzie, granice...
Tyle wspomnień. Tyle twarzy które się przewineły.
To zostawić najtrudniej. Kolegów i przyjaciół, z którymi nieraz miesiącami dzieliło się namiot.
Kurczę, wiem że będę tęsknił. Już tęsknię. Ale to chyba najwyższa pora aby zacząć coś nowego w życiu.
Wykop, spocznij
Pobierz
źródło: comment_16197736544VEMmiGvJHg2qV3NzwK6Iy.jpg
  • 179
@r333m4k444 To z czasem będziesz miał więcej oficerów niż szeregowych, i tak czy siak będziesz ponosił bezsensowne koszty ich zbędnej służby. Pomijając fakt, że pewnie mało który szeregowy żołnierz ma predyspozycje do wyższych stanowisk.
@NapoleonV: Z ciekawości - nawiązując do ostatniego znaleziska o fali w wojsku - załapałeś się na takową? 16 lat to gdzieś 2004 rok kiedy zaczynałes, a z tych lat pochodzi większość wpisów o fali jakie się ostały po sieci.
@pwone:

tekst pochylon37 lat i emerytura (°° a normalny człowiek jeszcze kolejne 30y


Ale wiesz że emerytura po 16 latach to 40% ostatniego uposażenia. Czyli Wielki ch*j, do pracy i tak trzeba iść na pełen etat.