Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wynajmuje mieszkanie ponad 2 lata, nie korzystam ze skrzynki pocztowej, bo zameldowanie mam gdzie indziej, a ewentualną pocztę kieruję na biuro, ale dziś przy wynoszeniu śmieci jakoś się do mnie uśmiechnęła, więc otwieram, sprawdzam, przeglądam, poza 15 karteczkami od młodego małżeństwa, które chcę kupić mieszkanie w tej właśnie kamienicy #pdk
Znajduję 13 awiz z poczty i ups, 5 listów z urzędu skarbowego, 3 rachunki za telefon/internet i jeszcze po kilka innych mniej lub bardziej wrażliwych pism i listów...
Na 4 różne osoby xD
Kto normalny podaje w takich sprawach adres wynajmowanego mieszkania (pomijając jedno nazwisko ze wschodu).

Daty od końcówki 2019, aż do jednego awizo z terminem odbioru 2 tyg. Temu.

Coś się powinno zrobić z takimi listami, czy do niszczarki?

#bekazpodludzi #patologiazmiasta #pocztapolska #makulatura #patologia
BDLK_IMPRTR - Wynajmuje mieszkanie ponad 2 lata, nie korzystam ze skrzynki pocztowej,...

źródło: comment_1619722229oTi9Kb37fHlow0ilxcahW4.jpg

Pobierz
  • 6
@BDLK_IMPRTR: @HeavyFuel: @xionze:

Przeterminowane awiza - do niszczarki.

Według prawa pocztowego w takiej sytuacji powinno się zwrócić przesyłki OPERATOROWI.
Listy - przekreślasz adres, piszesz że ktoś taki nie mieszka pod tym adresem i zwracasz do operatora.
Zwracasz przez:
- "zwroty" przy skrzynkach jeżeli jest taka przegródka,
- dajesz listonoszowi
- wrzucasz do czerwonej skrzynki nadawczej Poczty (chyba najlepsze rozwiązanie)

Bierzesz listy, przekreślasz adres, piszesz, że taka osoba nie mieszka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kto normalny podaje w takich sprawach adres wynajmowanego mieszkania

@BDLK_IMPRTR: A jaki ma podawać, skoro mieszka w tym mieszkaniu? Oczywiście trzeba to aktualizować, ale nie wiem co dziwnego w podawaniu adresu wynajmowanego mieszkania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BDLK_IMPRTR: z doświadczenia - najbardziej skuteczną metodą jest skreślanie adresata, pisanie ręcznie adnotacji o jego wyprowadzce/nie mieszkaniu pod adresem i wrzucanie do skrzynki. Z awizo robię to samo. Oddawanie właścicielowi, dzwonienie do nadawcy - gówno daje, spam nadal wpada. Po zastosowaniu powyższego każdy odpuszcza prędzej czy później. Najtrudniej pozbyć się spółek skarbu państwa, ale też w końcu do nich dochodzi treść adnotacji

Kto normalny podaje w takich sprawach adres wynajmowanego mieszkania