Wpis z mikrobloga

Noszę od paru miesięcy aparat tradycyjny - na tyłozgryz - górne zęby były właściwie proste - dolne stłoczone krzywe - leczenie ma jeszcze potrwać 1,5 roku. Nie ukrywam, że od aparatu cierpię na codzienne bóle głowy, schudłem 5 kg itd. Ogólnie przed rozpoczęciem leczenia nie wiedziałem, że są takie opcje jak invisalign czy clear aligner. Czy można przerwać leczenie aparatem tradycyjnym i zmienić go na aparat nakładkowy?

#stomatologia #zdrowie #ortodoncja #aparatnazeby #invisalign
  • 8
Nie ukrywam, że od aparatu cierpię na codzienne bóle głowy, schudłem 5 kg itd. Czy można przerwać leczenie aparatem tradycyjnym


@andrew_ww: powiedziałbym, że nawet trzeba, ja nosiłem ponad dwa lata i nie miałem żadnych negatywnych dolegliwości. Żadnych. Duże prawdopodobieństwo, że jest po prostu źle założony.
@SkrytyZolw: już rozmawiałem, miało przestać boleć po paru dniach ale po zmianie drutów czy założeniu aparatu odczuwam tylko ból zębów a nie głowy, ból głowy jest cały czas - zrobiłem też rezonans głowy angio - wszystko OK, ciśnienie OK, badania krwii i lipidogram OK, HDL 47 LDL 80, dlatego podejrzewam, że ten ból to przez zęby
@andrew_ww: ja nosze już od 6 miesięcy i ani razy nie miałem żadnych bóli głowy ani nic tylko tak 4-5 dni cięzko się gryzie bo zęby nie przyzwyczajone. Może źle założony?