Wpis z mikrobloga

@Bratkello: Ile taka deska z metra? Ja za miesiąc jestem umówiony na oglądanie podłóg i drzwi z moją projektantką. Wstępnie biorę panele z Quickstepa: https://www.quick-step.com.pl/pl-pl/laminat/impressive-ultra/imu1849_dab-klasyczny-brazowy
I w sumie polecam tę kolejność, tj. przejść się pierwsze po sklepach, dobrać wszystko do siebie bo jak zaczniesz zamawiać od razu w oderwaniu od reszty zamysłu/koncepcji, to później cię sporo ograniczać może.
PS szacun za projektantkę - wiele ludzi dalej cebuli na projekty i wsparcie a potem w mieszkaniu nic do niczego nie pasuje


@Bratkello: jakieś 5% kosztów wykończenia za projekt od A do Z z rzutami technicznymi i projektem wykonawczym dla ekipy, wizualizacjami, wcześniej koncepcją i projektem zmian lokatorskich, listą zakupową, wizytami w sklepach to są żadne pieniądze. Ja muszę tylko podjechać do sklepu wybrać materiały, akceptować koncepcje i wizualizacje i wnosić
@Bratkello: Dla siebie robię, to cena rynkowa później mnie raczej nie interesuje, ale po prostu chcę przyjemnie mieszkać w końcu po 12 latach bujania się po wynajmowanych mieszkaniach ze standardem Ikea, gdzie każdy mebel z innej parafii.
@Bratkello: O, albo byłem na parapetówie u znajomych niedawno, to nawet im się nie chciało przy wykończeniu zadbać o odpowiednią liczbę gniazdek. Żadnego nie dodali, maja tyle ile deweloper im dał. Nowe mieszkanie i się walają przedłużki po podłodze, dla mnie to jakaś abstrakcja.
@Miszcz_Joda: I tak odkurzam często ze względu na kota, a dodatkowo planuję jeden z tych samojeżdżących odkurzaczy, żeby raz dziennie sobie zbierał z podłogi taki rzucający się w oczy brud. Musiałem brać bardziej ciemny niż jasny bo ściany mam jasne, za bardzo by się zlewało ze sobą.