Wpis z mikrobloga

@pi73r: aspekt militarny pozwala przejść plansze więc jak nie jest najważniejszy? Wiadomo że aspekty gospodarcze są tam bardzo ważne, ale twierdząc że militarny nie jest najważniejszy mam wrażenie że nie grales za dużo w te gre
@Ko_Otu: Prosze czytac ze zrozumieniem. Jasne, celem jest zbudowanie duzej armii, ale ani nie mamy zbyt wielu rodzajow jednostek, ani nie mamy zbyt duzej kontrol nad armia. Tak samo jakbys mowil, ze w crusader kings aspekt militarny jest najwazniejszy.
@pi73r: nie grałem w crusader kings ale grałem w settlers. I przeczytałem że aspekt militarny nie jest najważniejszy, tym samym jednak walczac kończy się grę. Błąd jest tutaj w sposobie napisania tego twierdzenia nie w moim rozumowaniu. Chyba że się mylę to proszę o wyjaśnienie
@Ko_Otu:
90% gry, polega na rozmieszczeniu budynkow produkujacych surowce, trenowaniu robotnikow/specjalistow, ogarnianie transportu, produkcji itd. Pozostale 10% to wypadkowa tych 90, czyli wyszkolenie wojska i poslanie ich do walkim, gdzie jednostki same atakuja przeciwnika i nie masz jakichs wiekszych mozliwosci taktycznych poza wybraniem tego co rekrutujesz i klikniecia gdzie armia ma isc (no masz jeszcze kaplanow).
Wiec jesli dla kogos aspekt militarny w tej grze jest najwazniejszy to xD Tym bardziej,
Settlersi byli spoko, jednak była to bardzo prosta gra. Dlaczego górnicy węglowi lubili chleb, złota ryby a żelaza mięso? Fakt też , że jedzenie było potrzebne tylko górnikom też był średni. Najlepiej byłoby gdyby wydajność wszystkich osadników zależała od ilości jedzenia i trzebaby było bilansować które grupy dostają więcej w konkretnej sytuacji.
@Papollo2137OdysejaKremuwkowa: Najlepsza i moja pierwsza gra strategiczna, przez co dalej gram we wszystkie podobne gry i zacząłem się interesować historią starożytną w podstawówce i tak jest do dziś :D 3 jest świetna ale też misje w tych dodatkowych kampaniach są o wiele trudniejsze niż podstawka. 4 część niby też dobra i podobna ale poziom trudności w 4 to już jakiś kosmos. Jak kupisz 4 na ubi to masz o wiele więcej