Wpis z mikrobloga

#apple #macos #macbook #macbookpro #bigsur #imac #hdmi #hdmi21 #oled #lg #tv

Witam, jeśli by ktoś potrzebował pomocy z ogarnięciem 4K 60Hz na MacBooku podłączonym do TV, to mogę polecić z czystym sumieniem przejściówkę z Thunderbolt 3 na HDMI 2.1

Mój MacBook Pro 13” z 2018 działa świetnie w połączeniu z LG OLED 55” CX. Pełna rozdzielczość 4K 60Hz. Idealnie do przeglądania internetu oraz ogrom miejsca by zwiększyć swoją produktywność.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę podesłać co wystarczy kupić ;)

Pozdro Mireczki!
Smugller - #apple #macos #macbook #macbookpro #bigsur #imac #hdmi #hdmi21 #oled #lg #...

źródło: comment_1619370717PRAfn1MGiLPIwJpR89KVj8.jpg

Pobierz
  • 19
Ok wiec link do przejściówki z USB-C/Thunderbolt 3 na HDMI 2.1:
https://www.cablematters.com/pc-1368-122-48gbps-usb-c-adapter-supporting-8k-video.aspx

Do tego kabel HDMI 2.1 High Speed:
https://www.amazon.co.uk/dp/B08SLR3HW9/

Plus programik do zmiany rozdzielczości na customową - SwitchResX:
https://www.madrau.com/

Wszystko razem świetnie ze sobą współgra. Nie reklamuje żadnego sklepu po prostu wrzucam to co kupiłem żeby jak najprościej uzyskać 4K 60Hz. Pozdro Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JK91: Na ten moment podobno się nie da ustawić większej rozdzielczości niż 6K (nawet w SwitchResX jest max 6720x3780, nie wiem co by się stało gdyby dodać rozdzielczość ręcznie i spróbować np. 8K). Poza tym niedługo wjeżdża PS5 więc jest idealna baza pod konsole ( ͡ ͜ʖ ͡)

@KarmelowyJeremiasz: Już widzę, jak biorę HUBa ze sobą w walizce do samolotu jak przyjdzie mi się gdzieś
@BShKF:
Mam oryginalny adapter od Apple i w moim MBP 13" (2020 z 2 portami TB 3) nie mogę uzyskać przez niego 4k 60 Hz.
Mógłbym w wersji 4 portowej, gdyż jest tam inny procesor, co jest o tyle śmieszne, że w iPad pro już mogę tym samym adapterem wyciągnąć 4k 60 hz.

Ciężko jest mi więc powiedzieć, czy akurat u Ciebie adapter będzie działał, jak trzeba. Bezproblemowe jest u mnie
@BShKF: nawet gdybyś zobaczył to by kosztował ogromne hajsy już.

Nie wiem, jak sobie radzi taki adapter z długim kablem HDMI, ale oceniając go po komentarzach z netu to zapowiada się dobrze. Zawsze możesz zwrócić, jak nie będzie pasował.
@BShKF: To chyba nie jest najnowsze HDMI 2.1 tylko 2.0b. Lepiej dołożyć 20 zł więcej i mieć adapter który wykorzystasz w niedalekiej przyszłości. Poza tym zawsze możesz użyć dłuższego kabla HDMI lub kupić jakiś extender kabla USB-C/Thunderbolt

@alWdIjJpz18nHw: Zobacz sobie na ta tabele. Thunderbolt 3 obsługuje max 40Gbps i spokojnie może sobie poradzić z 4K 120 FPS 10 Bit HDR. Z HDMI 2.0b to już inna bajka, max można przesłać
Smugller - @BShKF: To chyba nie jest najnowsze HDMI 2.1 tylko 2.0b. Lepiej dołożyć 20...

źródło: comment_1619425913i4x7DG5kRQVe4ptnqfQXQE.jpg

Pobierz
@Smugller: a oks, nie doczytałem, na based intel będzie banglać, na m1 #!$%@?

Symptom: On a Macbook, 4K@120Hz and 8K resolutions are unavailable.


Macbooks with the Apple M1 chip do not support a resolution higher than 4K@60Hz, and do not support HDR. This issue only affects Apple M1-based laptops. Intel-based Macs may still achieve higher resolutions.

Ogólnie sam chcialem cx55 pod m1, ale przez to że m1 nie wspiera 120hz przez