Wpis z mikrobloga

@Mika02: Po co o tym pisać? Jak nie masz skrajnej schizofrenii to nie widzę potrzeby o tym innych informować, tym bardziej w internecie.
Ludzie schozofreników znają z telewizji, gdzie są pokazywane tylko skrajne niebezpieczne przypadki.
  • Odpowiedz
@Mika02: bo to oznacza że masz problemy. A to, że masz problemy oznacza, że będziesz wymagał wsparcia. Nikt nie chce inwestować w znajomość, co do której wiesz, że będzie cię więcej kosztowała emocjonalnie niż z niej zyskasz, albo której ktoś będzie się musiał wstydzić bo coś odwalisz w kawiarni.

Nie mówię, że to dobrze, mówię jak wielu ludzi może reagować: po prostu jak mieć znajomego to albo bogatego, albo zabawnego albo
  • Odpowiedz
Po co o tym pisać?


@damianooo5: a po co mówić, że ma się padaczkę czy cukrzycę? Skoro ktoś ma potrzebę powiedzieć, to widocznie ma ku temu jakiś powód. To są skutki wychowywania: "nie patrz, niepełnosprawny!".
  • Odpowiedz
@Mika02: miałam podobnie jak komuś mówiłam o mojej dwubiegunówce, podejrzewam, że wynika to z tego, że ludzie się po prostu obawiają tego, czego nie znają i nie wiedzą, jak reagować, gdybyś się przy nich gorzej czuł.
  • Odpowiedz
@Mika02: Wiesz, moim zdaniem wynika to z braku wiedzy u ludzi. Bardzo długo osoby chore psychicznie traktowało się jak największe gówno, ostatnio powoli się to zmienia, ale ta zmiana chyba dotyczy głównie depresji, ponieważ jest bardziej medialna. Myślę, że musisz to dzielnie znosić, czekać na zmianę mentalności, a jak będzie ku temu okazja edukować i wyjaśniać.
  • Odpowiedz
@Mika02: Stygmatyzacja. Są ludzie, którzy prowadzą normalne życie, ale są tez tacy, którzy popadają w obłęd i siedzą w szpitalu po kilka lat
  • Odpowiedz