Wpis z mikrobloga

Mam pewien problem z oceną Izu Ugonoha. Do jakiego sportu nie pójdzie, jest kreowany na poważnego gracza. Jasne, zbudowany jest jak Anthony Joshua i potrafi się składnie wypowiedzieć, jest inteligentny, w boksie był też dobrze ułożony technicznie. Natomiast w sportach walki jeszcze trzeba umieć i chcieć się bić. Izu nie potrafi i nie chce. Nie ma ewidentnie do tego serca i determinacji i przez to zawodnicy tacy jak Różański, a w mma przeciętni albo nawet słabsi zawodnicy, ale chętni do bitki i z wolą walki będą go pokonywać.
No i do tego dochodzi jeszcze ta fatalna kondycja. W jedynej ważnej walce bokserskiej, jaką stoczył z Breazealem miał kondycję na trzy rundy. Trzy rundy w boksie. Do czwartej wyszły już zwłoki, a w piątej nastąpił nokaut. Na KSW stało się dokładnie to samo. Jakim cudem on przez tyle lat nie zrobił kondycji, ani nie przygotował się taktycznie żeby nie wystrzelać się w ciągu minuty jest dla mnie zagadką. Braku charakteru nie nadrobi, ale to mógłby. Izu wyglądał jak Pudzian w pierwszych walkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksw #boks #ufc #sportywalki #famemma
Pobierz
źródło: comment_16193345023cKYbR89VPcq5NrjTr8LYv.jpg
  • 19
@Sokol_16: myślę, że Artur jest faworytem w walce z Różańskim, bo jest pięściarsko lepszy. Jeśli będzie w stanie przyjąć cios od czasu do czasu i nie będzie opuszczał rączek, to spokojnie wypunktuje Różańskiego.
@Sok_Mandarynkowy: duża część problemów Izu Ugonoha to głowa, możliwe, że kondycja częściowo również, ale ewidentnie przygotowanie taktyczne, a raczej jego brak, również ma wpływ na to jak fatalnie wygląda po dwóch, trzech minutach walki.
@Sok_Mandarynkowy: właśnie o to chodzi. Jeśli nie oduczył się opuszczania rąk, to przegra. Jeśli zachowa dyscyplinę w ringu, powinien sobie poradzić. Szpilka jest lepszym bokserem niż Różański, pozostaje tylko trzymać się planu taktycznego.
Śledzę karierę Izu, natomiast ewidentnie porażki były spowodowane brakiem tlenu lub woli walki i determinacji bądź obu tych rzeczy. Nie wiemy tak naprawdę jak wyglądałby Izu Ugonoh przy dłuższej i taktycznej walce, bo nigdy do takowej nie doszło
@pawelgpkaminski: Michalczewski idealnie go podsumował. Izu Ugonoh nie ma serca do sportów walki i od ciężkich treningów woli lans. Zresztą ten wywiad gdzieś lata w internecie jak Michalczewski mówił o przygotowaniach Izu do walki z Różańskim