Wpis z mikrobloga

Polacy przez swoją zawiść i plugastwo zawsze będą dziadami. Taki przykład z XIX wieku.
Był sobie syn chłopa pańszczyźnianego imieniem Antoni Bryk, Antoni zaczął edukacje w wiejskiej szkole, gdzie już było widać, że jest ponadprzeciętnie inteligentny. Po skończonej edukacji podstawowej udał się do Wiednia gdzie rozpoczął naukę w gimnazjum, a później rozpoczął studia medyczne. Wtedy też zmarł jego ojciec, i pewien tłumok, debil i zawistna łysa menda hrabia Kazimierz Antoni Bazyli Krasicki herbu Rogala, właściciel rodzinnej wsi Bryka. Na wieść o tym że Antonii rozpoczął studia medyczne, na których doskonale sobie radzi, hrabiemu potężnie pękła dupa, że zwykły chłop pańszczyźniany jest inteligentniejszy od niego i kazał Antoniemu natychmiast wracać na role i wypasać świnie hrabiego.
Bryk, aby uniknąć pracy pańszczyźnianej objął posadę lekarza wojskowego w Austriackiej armii, następnie za wstawiennictwem Austriaków został wykładowcą medycyny na Uniwersytecie Jagiellońskim i profesorem. Do końca życia wykładał wyłącznie w języku niemieckim. Całą karierę lekarską i możliwości dalszej edukacji lekarskiej zawdzięczał władzom austriackim, a nie polskiej solidarności narodowej szlachty.
Podobno do dziś w okolicach Dubieniecka słychać echo trzakającej dupy hrabiego Kazimierza Krasickiego herbu Rogala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#historia #patologiazmiasta #patologiazewsi
  • 29
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje z tego co pamietam po drodze jak Hrabia Janusz kazal mu #!$%@? w polu Antoni prosil lokalnego proboszcza o pomoc argumentujac ze wroci i jako lekarz pomoze lokalsom, niech przekona Hrabiego, a tamten stwierdzil ze nie no, nie ma tak, #!$%@? na pole

Niezle #!$%@?, nawet z punktu widzenia wierzacych

I tak Polakowi ktory naprawde chcial Polakom pomoc jedyny kto umozliwil rozwoj kariery to zaborca...
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: W Polsce było tyle szlachty, że nie można wszystkich mierzyć jedną miarą. Sam mam kilku przodków szlachciców i raczej nie jestem w tym odosobniony. Tak się tutaj pastwicie, a ta grupa naprawdę mocno dostała za komuny w zdecydowanej większości. Bo wiadomo też że byli równi i równiejsi, jak Jaruzelski. To, że na Zachodzie pomagali zdolnym to inna sprawa. Ale nikt mi nie wmówi, że na Zachodzie nie ma ludzi
  • Odpowiedz