Wpis z mikrobloga

Fermentowaliście kiedyś z zastosowaniem drożdży WildBrew™ PHILLY SOUR (Lachancea thermotolerans ) ?. Zastanawiam się konkretnie nad nagazowaniem w butelkach. Mieliście jakieś problemy? Brzeczka ~15BLG, ~30 IBU, 11 g suchych drożdży na 22L brzeczki. Producent teoretycznie zaleca użycie dodatkowego szczepu w celu nagazowania ( mam akurat dodatkową saszetkę US-05, ale trochę żal mi ją zużywać ).
#piwowarstwo
  • 5
@jmyung: Aktualnie robię zwykła sour IPA by sprawdzić do czego te drożdże same z siebie się nadają. Zastanawiam się dlaczego Bartek Filipiuk dodał do drożdży Lachancea laktozę? Czy dla podbicia słodyczy, czy pomylił laktozę z glukozą w przypadku tych drożdży (raczej nie fermentują one laktozy, glukoza w środowisku daje aromat morelowy jeśli dobrze pamiętam) ? Drożdże te bardzo szybko obumierają w środowisku, więc myślę by jak najszybciej to butelkować (~1,5 tyg
MeowsAndStuff - @jmyung: Aktualnie robię zwykła sour IPA by sprawdzić do czego te dro...

źródło: comment_1619164873GCMOuqhRiieR0VHWvCKxGr.jpg

Pobierz
Zastanawiam się dlaczego Bartek Filipiuk dodał do drożdży Lachancea laktozę?


@MeowsAndStuff: Laktozę do podbicia słodyczy. Tak jak niektóre browary robią hazy ipki. Sprawdz hazy ipy z browaru monsters - DDH ipa z laktozą (oczywiście niewielką ilość), bardzo dobre moim zdaniem.

@lukaschels: Ja też mam w planie coś podobnego zrobić, tylko zamiast wiśni marakuja.