Wpis z mikrobloga

Ej... Pokazujemy sobie gitary.. Dlaczego nie pokazać efektów? Pokażcie swoją "podłogę"! Oto moja..

Signal chain:
0. [gitara]
1. Boss FV-500H / Volume Pedal
1a. Boss TU-3 / Chromatic Tuner
2. Electro-Harmonix Green Russian Big Muff Pi / Fuzz/Distortion/Sustainer
3. MXR Smart Gate / Noise Gate
4. VOX V847 / Wah Pedal
5. MXR Dyna Comp / Mini Compressor
6. Electro-Harmonix Micro POG / Polyphonic Octave Generator
7. MXR Six Band EQ / Equalizer
8. Maxon OD808 / Overdrive
9. Tech 21 SansAmp GT2 / Preamp
10. [wzmacnicz]
11. Electro-Harmonix Lester G / Deluxe Rotary Speaker Emulator
12. TC Electronic Flashback 2 / Delay
13. TC Electronic Hall of Fame 2 / Reverb
14. [głośniki]

Pytania? Pytajcie! :-) Porządek na tym pedalboardzie zmieniał się bardzo często, trochę o moich doświadczeniach i o tym dlaczego tak a nie inaczej:

- Volume pedal - uwielbiam, tu nawet nie chodzi o ściszanie gitary, tylko o manipulowanie sygnałem. Mam wtedy kontrolę nad dynamiką i zapodając odpowiedni sygnał takiemu na przykład fuzzowi jestem w stanie uzyskać potężne pierdnięcie albo delikatny crunch. Dodatkowo może służyć jako pedał ekspresji, ale nie używam.

- Tuner - tu czarnej magii nie ma, działa. Fajnie, że Volume pedal ma osobne wyjście na niego.

- Fuzz - musi być z przodu przed jakimkolwiek buforowanym pedałem, nie ma bata żeby było inaczej, fuzz najlepiej się odzywa jak ma nieprzetworzony sygnał.

- Gate - mam go zaraz za Fuzzem, żeby filtrować śmieci gdy gitara jest w stanie spoczynku, albo gdy gram jakieś metalowe sprawy, gdzie nagłe djenty mają znaczenie.

- Wah - robi co wah powinien, genialnie współgra ze zestackowanymi przesterami i delayem.

- Compressor - uśredniam nim sygnał. Przydatny w delikatnych partiach.

- Octaver - dodaję oktawki tu i tam, żeby brzmieć nieco Hammondowo, czasem dodaję tak dołu.

- Equalizer - cholerne "must be" a totalnie pomijany przy tworzeniu brzmienia przez wielu gitarzystów. Poza tym, że dodaje/ujmuje częstotliwości jakich Wam brakuje przed wejściem na sygnał, gdzie wzmacniacz może sobie nie radzić i poza tym, że może działać jak booster to genialnie wpływa na wszelkie overdrive'y i distortiony - niesamowite jak ta zabawka potrafi zmienić brzmienie i charakter przesteru!

- Overdrive - w moim przypadku robi za Tube Screamera, jak najbardziej daje rady z tego co wiem Maxon OD808 to protoplasta Ibanezowego TS-a. Świetnie stackuje się go z następnym w kolejności distortionem.

- Preamp - jak chce mieć metalowe brzmienie odpalam właśnie GT2-kę. Chcę mieć brzmienie niczym z Mesa Dual Rectifier - mam. Jestem zadowolony, ale chciałbym kiedyś przetestować OCD (choć jest tyle wersji, że można się pogubić) oraz RAT (chyba jednak zbyt surowy).

W sekcji pętli efektów mam trzy przeszkadzajki:

- Rotary - fantastyczny efekt obrotowej studni, niezwykle klimatyczny. Mogłem chyba kupić wersję "K", bo sekcji związanej z drivem i kompresorem praktycznie nie używam, choć może kiedyś coś mnie weźmie i zaskoczy.

- Delay - dilej. :-) Chyba chciałbym nieco więcej opcji, może kiedyś zamienię na Line 6 DL4.

- Reverb - riwerb. :-) Działa i chyba styka.

Bonus:


Pokazywać swoje efekty! Lubię te zabawki, sprawiają mi dużo więcej frajdy niż multiefekty, cyfry i inne VST-ki. :-)

#gitaraelektryczna #gitarabasowa
Kokos - Ej... Pokazujemy sobie gitary.. Dlaczego nie pokazać efektów? Pokażcie swoją ...

źródło: comment_1619092015aLgF6WQtVuWU9X6MpNAXbO.jpg

Pobierz
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kokos: fajne stuupki
Moja podłoga to hotone ampero one po którego idę za godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe czy się przejadę. 3 miesięczna używka za 9 stów, chyba deal. Idę w cyfrę, bo jest tańsza i wygodniejsza. Podobno chip z hotone spokojnie konkuruje z droższym helixem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kokos: Ufff, myślałem że ja mam za gęsto.
W kolejności:

Tuner,
Wah,
Pitch-Fork z pedałem ekspresji (więc whammy),
Envelope,
Sentry (bramka szumów) początek 'pętli' z przesterami
klon JHS AT+,
Blackstar Metal LT,
klon Friedman BeOs,
// Sentry - koniec 'pętli'
Flashback (delay),
Ditto (looper)

Co bym zmienił, gdybym układał go od zera? Kupiłbym helixa, albo Axe FX ;)
A jeśli by miały zostać kostki:
- Envelope wpadł przed kaczuchą... teraz jest
N.....t - @Kokos: Ufff, myślałem że ja mam za gęsto.
W kolejności:

Tuner,
Wah,
...

źródło: comment_16190976039O7FO7xAalcWtzLADcBrVS.jpg

Pobierz
@Kubul: do elektryka głównie, bo głównie gram na elektryku. Do basu czasem też używam, ale dużo rzadziej. Jak się przyjrzysz to w lewym-górnym rogu zobaczysz preamp specjalnie do basu, o którym tutaj nie napisałem.
@Necrosadist: bardzo fajna podłoga! Spodobał mi się AT+, nigdy wcześniej o nim nie słyszałem. Z tym Sentry, to jest sens trzymać to wszystko w pętli bramki, te pedały ostro brudzą? Bo jeśli chodzi o "djentowe" sprawy to może próbowałeś wstawić bramkę zaraz po gitarze?
Line 6 Pod GO


@make_void: też niczego sobie. ja kiedyś dawno temu korzystałem z Line 6 Floor POD. No i ta generacja nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, dlatego do dzisiaj trzymam się z dala, ale mam świadomość, że teraz potrafią to robić dużo dużo lepiej.