Wpis z mikrobloga

Co myślicie o dodaniu pulpy z mango przy butelkowaniu? Pulpa ma 20g/100g cukru więc zamiast 100g zwykłego cukru dałbym z 500g pulpy. Jeśli dane producenta są poprawne to powinno się udać.

#piwowarstwo
  • 19
@krzat: ale ta pulpa się magicznie nie rozpuści i będą farfocle latały w całej objętości, a to proszenie się o srogi gushing (CO2 się zbiera wokół drobinek i miesza wszystko wzmagając intensywność gazowania). Pulpa na cichą, żeby oddała co ma dobrego i bardzo dobrze ją odfiltrować - dopiero wtedy butelkować.
@ejty2: Może masz rację, przetestuję najpierw na wodzie z drożdżami. Robiłem już z pulpą normalnie dodaną ale efekt był dosyć słaby - ledwo wyczuwalny posmak i trochę osadu na dnie butelki w kolorze mango. Jeśli pulpa nie wypali to spróbuję z sokiem.
@krzat: Zniknęła moja odpowiedź, więc powtórz się. Ja dodaję od 50 do 100ml pulpy do kufla i dopełniam kwaśnym piwem aż po rant, gdyż owoce likwidują pianę.
Spróbuj w ten sposób, laktozy nie stosuję, pulpa ma w sobie mnóstwo cukrów.
Spróbuj w ten sposób, laktozy nie stosuję, pulpa ma w sobie mnóstwo cukrów.


@yam-jan: a wiesz po co się dodaje laktozę do piwa? To, że pulpa ma w sobie sporo cukrów, to ok, tyle, że są to cukry fermentowalne. Laktozę dodajesz by podbić słodycz, jest niefermentowana przez drożdże.
@wygibus: To jest najlepszy sposób, nie cyrtolisz się z drobinami robiącymi gaszing, kombinować jak to odfitrować, możesz dawać różne dawki oraz zmieniać owoce.
Pure z owoców musi być w takim worku a nie w puszce.
@yam-jan: ja nie mam problemów z filtracją, nawet skarpety nie zakładam. CC w okolicy 0*C przez pięć dni i dekantacja tuż z pod lustra piwa, zakładam tylko większą stratę, około 2l. W trakcie CC jeszcze ze dwa razy ruszę wiadrem, by przyspieszyć opadanie drobin.
choćby po to by częstować rodzinę


@wygibus: Możesz to równiez robić moją metodą, nie bronię częstować innych.

Odnośnie piany mam porównanie, bo własnie mogłem pić bez owoców i dodatkiem, róznica była ewidentna, piana na piwie kwaśnym utrzymywała się, chociaż nie za długo.

Marakuja powodowała, że znikała jak na przysłowiowej pepsi.

Planuje w przyszłości sprawdzić jak będzie smakował porter bałtycki ze śliwką, kosztuje połowę marakuji
Pobierz y.....n - > choćby po to by częstować rodzinę

@wygibus: Możesz to równiez robić mo...
źródło: comment_1619277726I5bnOvj9fUzJPh9DaNehJg.jpg
Możesz to równiez robić moją metodą, nie bronię częstować innych


@yam-jan: jakoś nie wyobrażam sobie im powiedzieć "masz tu ipkę z mango, tylko kup sobie pulpę i dodaj do kufla", no ale spoko, podpowiedziałeś mi, jak mogę sprawdzić w jaki sposób dany owoc będzie się komponować z piwem ( ͡° ͜ʖ ͡°)