Wpis z mikrobloga

@Wierzbak: To bardziej kwestia tego, że w Polsce nie ma kultury dbania o samochód. Większość ludzi regularnie myje samochody, ale na palcach jednej ręki mogę policzyć znane mi osoby, które robiły kiedyś korektę lakieru albo przynajmniej oddały samochód na porządne woskowanie.
  • Odpowiedz
@Sasti Jest wręcz przeciwnie- całkiem sporo osób w PL właśnie niepotrzebnie się cacka wizualnie z sanochodem- błyszczące felgi, detailing, woskowanie, mycie i polerka min. raz na tydzień, ale na stan techniczny ma wylane- na naprawę ręcznego, zawieszenia czy wydechu to już szkoda kasy
  • Odpowiedz
@Fennrir: Już tłumaczę. Otóż jakieś 15 lat temu producenci samochodów zrobili risercz w celu sprawdzenia jaki jest najbardziej typowy konsument i jakiego samochodu on potrzebuje. Wywnioskowali, że jest to nudny aka "poważny" prezes, nudnej aka "poważnej firmy", który potrzebuje nudnego aka "poważnego" samochodu, a takim samochodem jest nudny aka "pwoażny" suv w nudnym aka "poważnym" niekolorowym kolorze. Taki sam samochód kupi też nudna aka "poważna" osoba z zawodu nudna aka
  • Odpowiedz
no to wpisz sobie #lamborghini w instagram i zobacz że królują kolory inne niż czarny i biały.

Na parkingu stoją te które się nie sprzedały :)


@silentpl: To nie tak. Te na parkingu to te, które trafią do nudnych prezesów. Te kolorowe na instagramie trafiły do osób, które nie mogą wyglądać nudno.
  • Odpowiedz
Stany, mekka kapitalizmu. Idę po auto, na stronie piszą ze wszystkie modele i kolory, płac po horyzont.

No i fakt - wszystkie kolory to biały, lekko szary, bardziej szary, szary, czarny xD

U innego dodatkowo ciemny granat ktory wyglada jak szary i ciemnozielony który wyglada jak szary xD


@edgar_k: Czyli wszystko się zgadza - inne kolory nie są opłacalne, więc ich nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
chodzi tylko o dodatkowe koszty. Nie sądzę aby 85% ludzi chciało samochód tylko w odcieniach między czarnym a białym. Dla producentów tak jest łatwiej więc forsują swoje rozwiązania.


Jak podobno powiedział Ford:

„Możesz wybrać każdy kolor tego samochodu, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny…”


@Dakkar: a ja myślę, że nie do końca. Henry Ford bardzo parł na malowanie na czarno ze względu na problemy techniczne, ale to było 100 lat temu, od tego czasu postęp w tej dziedzinie był olbrzymi i od kilkudziesięciu lat w ogóle nie używa się takich farb jak do
  • Odpowiedz
@sphinxxx: lakiernik nie dobiera koloru, tylko robi to hurtownia/sklep z lakierami. Jak auto starsze, to muszą to robić ręcznie z powodu spłowiałego lakieru. Jak nowsze, to dorabiają po kodzie. Jak pracownik daltonista to dorabia po kilka razy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak samo jest z odzieżą. Niejeden producent wyłożył się na tym, że zrobił podobny nakład kilku kolorów tej samej koszulki i niebieskie czy zielone koszulki pewnie dalej nie zalegają w magazynie a czarne, białe i szare sprzedawały się na pniu i musiał zrobić drugą partię.

@MirkobIog: niby tak, ale nie do końca, nie wiem czy tylko ja, ale unikam ubrań białych (bo szybko się brudzi) i czarnych (bo widać każdy
  • Odpowiedz
@Fennrir: twój argument jest inwalidą, widziałem niedawno niebieską RAV4 ( ͡ ͜ʖ ͡)

To nie z brakiem kolorów jest problem tylko z tym że polacy nie mają za grosz wyczucia estetyki i tworzą chlew


@HonyszkeKojok:
lepsze to niż całe miasto w kolorach psiego gówna i pasteli (biały, szary, szaro-niebieski, herbaciano zielony, jasno zielony, pozłacany, 50 innych ocieni szarości i 69 odcieni brązu)
  • Odpowiedz
@Fennrir Też bym się spluł, tylko niezbyt mogę, bo wszystkie auta na podwórku są w nudnych kolorach, także hipokryzja xD
IMO wpływ ma też ogólna moda na stonowane kolory, zobacz jak się teraz robi mieszkania - prawie wszystko szare albo białe.

Ale np. pod względem "użytkowości" to już bym wolał nawet ten żółty czy bordowy lakier niż biały czy czarny. No ale większość nowych samochodów idzie do firm, a tam mają
  • Odpowiedz
@Fennrir: @Pawci0o: @Pawci0o: to wina kupujących.

Kobiety zaczęły wybierać swoim facetom samochody, wszyscy jeżdżą do bulu podobnymi suvami, kolory mogą być co najwyżej standardowe, nie mogą się wyróżniać.

Po prostu ludzie zlali się w jedną nudną masę.
  • Odpowiedz