Wpis z mikrobloga

@Fennrir: Zapytaj się producentów samochodów.
Dlaczego, za wybór niestandardowego koloru, innego niż ciemno niebieski, czarny lub szary trzeba dodatkowo zapłacić.
Nie zapominaj o tym,że w Polsce 80% samochodów jest kupowanych przez firmy, pozostałe 20% przez osoby prywatne.
W Polsce kupując np. samochód używany kierujesz się ceną, stan technicznym, przebiegiem, oraz wyposażeniem.
Pawci0o - @Fennrir: Zapytaj się producentów samochodów. 
Dlaczego, za wybór niestand...

źródło: comment_1618978607XysVSrWnbs8ejK62ZauMkj.jpg

Pobierz
@Pawci0o:
Po części wina producentów, ale też mentalności kupujących, bo nawet jak jakieś auto ma nietypowy kolor w ofercie i nie kosztuje ultra drogo to nadal nikt ich nie zamawia. Typu nie wiem, np.: RAV4 ma w ofercie kolor niebieski i pomijając zwykły biały który jest bez dopłaty i biały perłowy oraz czerwony które są po 4400 to ten niebieski kosztuje 2900, tyle samo co jakiś srebrny czy inny nudny kolor.
Fennrir - @Pawci0o: 
Po części wina producentów, ale też mentalności kupujących, bo ...

źródło: comment_1618980548tnbCeAxDPoQEqXWcKocYJs.jpg

Pobierz
@Pawci0o:
Zresztą ten przykład z Audi jest on skrajny, bo za 12k to są kolory na specjalne zamówienie gdzie można sobie wybierać do woli, A3 ma w normalnej ofercie kolory w stylu żółty albo niebieski, a mimo tego że wszystkie lakiery z dolnego rzędu kosztują tyle samo to nie widziałem auta w takiej konfiguracji, korposzczury i inne NPCe wolą dopłacić te 3600 zł za jakiś gówniany srebrny niż wziąć coś interesującego
Fennrir - @Pawci0o: 
Zresztą ten przykład z Audi jest on skrajny, bo za 12k to są ko...

źródło: comment_16189817498lesgtdbpL635ttkKlJoku.jpg

Pobierz
@dominowiak:
Akurat głównie czerwony płowieje. Nie wiem czemu, ale najgorzej znosi działanie promieni UV. W każdym razie zawsze można spolerować i wygląda jak nowy. Zresztą raczej płowienie lakieru nie było powodem bo czerwony i tak jest najpopularniejszym kolorem spoza odcieni szarości.

@sphinxxx:
Nie żeby coś, ale dopasowanie srebrnego lakieru żeby nie odstawał od reszty to jest jeszcze większa mordęga niż kolorowego
@Fennrir: Nawet nie trzeba polerować (chociaż to daje zajebisty efekt), wystarczy nawoskować i już wygląda 200x lepiej niż przed ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja siostra z 10 lat jeździła czerwoną astrą G, która bez wosku wyglądała mniej więcej jak na picrel. Ale wystarczyła godzinka z woskiem i można się było cieszyć "nowym" autem XD
aksal89 - @Fennrir: Nawet nie trzeba polerować (chociaż to daje zajebisty efekt), wys...

źródło: comment_16189838511xHg54jUt7vh575UCJF7Ji.jpg

Pobierz
Co poszło nie tak?


@Fennrir to akurat bardzo proste. Oczekiwania klienta. Ci lubią stonowane kolory. Tak samo jest z odzieżą. Niejeden producent wyłożył się na tym, że zrobił podobny nakład kilku kolorów tej samej koszulki i niebieskie czy zielone koszulki pewnie dalej nie zalegają w magazynie a czarne, białe i szare sprzedawały się na pniu i musiał zrobić drugą partię.