Wpis z mikrobloga

Nie muszę, oglądałem proces gdzie wiele razy padało przez biegłych że narkotyki się przyczyniły do śmierci.


Co z tego, że "przyczyniły się do śmierci"? Jak ktoś Cię dźgnie nożem, a ty masz problemy z krzepnięciem krwi i przez to się wykrwawisz, to twoja choroba "przyczyniła się do śmierci" - ale nie jest jej powodem!

Patolog sądowy, który wykonywał autopsję powiedział jasno - gdyby nie działania policji, to Floyd by żył.

Informacje czerpie
czyli jak przez przypadek potrącę rowerzystę na krajowej, gdzie mogę lecieć 90, bo będzie jechał bez jakichkolwiek widocznych odblasków/świateł w czarnej kurtce i spodniach... to też będziesz głosił, że kilkadziesiąt lat więzienia dla mnie to i tak niski wymiar kary, bo idiotyzm rowerzysty (osoby, która powinna być najbardziej zainteresowana swoim życiem, tak jak i Floyd po swoich perypetiach życiowych, mógłby jednak no... choć mniej tych śmiertelnych dawek w siebie wpychać) tylko przyczynił
@symis: Okej - może faktycznie część czynników o których ludzie piszą (narkotyki itd.) przyczynila się do jego śmierci, ale to nie oznacza, że policjant ma być dodatkowo sędzią i katem (a tu taka sytuacja wystąpiła). To nie była "standardowa" procedura - było to poruszane w sądzie nawet przez szefa policji i innych detektywów (kiedyś była, potem się z tego wycofali). Chyba najlepiej to podsumował hasanabi - to, że ktoś jest przestępcą,
nazistowskie prawactwo siedzące z głowami w dupach w piwnicach gdzieś na podkarpaciu:


@afc85: ja #!$%@? ale masz odlot w głowie i jeszcze dopisywanie, że siedzą w piwnicach bo przecież wielcy oświeceni, intelektualiści jak ty to mieszkają... no właśnie, gdzie? na squacie z innymi brudasami
@deep_south: Przycisnął gościowi szyję a że gość dawał mocne dragi to był zużyty jak 90 letni dziadzia i nie wytrzymał system. Jak widza murzyna to powinni brać i łapać go w siatkę niech się sam miota na asfalcie innego wyjscia nie widzę. Bo dotkniesz i się rozleci. Zresztą jakbyś przycisnął tak do gleby jakiegoś żula w polsce to też by wykitował.
czyli jak przez przypadek potrącę rowerzystę na krajowej, gdzie mogę lecieć 90, bo będzie jechał bez jakichkolwiek widocznych odblasków/świateł w czarnej kurtce i spodniach... to też będziesz głosił, że kilkadziesiąt lat więzienia dla mnie to i tak niski wymiar kary


@zaxom: nie, będę głosił że powinieneś dostać wyrok zgodny z KK, kilkadziesiąt za to by ci nie groziło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
kilkadziesiąt za to by ci nie groziło


@justkilling: To prawda, bo nie groziłoby nic. Gdzie tu wina kierowcy?

Tak, działania policjanta przyczyniły się do śmierci, ale działał on zgodnie z procedurą. Może uważasz, że warto ją zmienić i zamiast używać siły, to każdego rzucającego się typa grzecznie zapytać czy nie zechciałby się uspokoić? Powodzenia z zatrzymywaniem przestępców przy takich wytycznych.

To tak jakby karać za założenie kajdanek, bo aresztowanemu zrobiło się
To prawda, bo nie groziłoby nic. Gdzie tu wina kierowcy?


@MuszeAleNieChce: oczywiście że by gorziło - niedostosowanie prędkości do warunków, jeśli masz #!$%@?ą widoczność to nie #!$%@? i analogicznie niedostosowanie środkówm do sytuacja jak ktoś ci mówi że ma problemy z oddychaniem to nie klęczysz mu na gardle.|

To tak jakby karać za założenie kajdanek, bo aresztowanemu zrobiło się na nadgarstku otarcie


@MuszeAleNieChce: otarcie to nie zagrożenie życia, wszystkie te
ale działał on zgodnie z procedurą.


@MuszeAleNieChce: no właśnie nie działał. To co zrobił można było wykonać jako chwyt przez chwilkę a nie #!$%@? leżeć na typie. Właśnie w tym cała rzecz, ze nie działał zgodnie z procedurą lol
policjant może go ot tak po prostu zabić (chyba że stwarza zagrożenie - ok, to jest wtedy inny temat)


@Rogalikznadzieniem: ale on go ot tak nie zabił. W tym sęk.

Jak dla mnie, to afera z niczego, bo ktoś nagrał kilko sekundowy filmy jak policjant siedzi na podejrzanym i ten krzyczy że nie może oddychać. Tylko w całej tej sytuacji nie uwzględniono że ten Policjant chciał go zatrzymać i przez 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@justkilling: Oczywiście, że nie grozi. Jak jedziesz nieoświetloną drogą krajową 90 km/h to jest to normalna prędkość, a nie żadne nie dostosowanie do warunków. Jechanie bez odblasków jest wbrew przepisom i nie będziesz jechał 30 km/h, bo ktoś może ich nie mieć. Tak samo jak na autostradzie nie jedziesz wolno wypatrując rowerzysty, bo co do zasady nie powinien się tam znaleźć.

Zakażenie rany może być nawet śmiertelne, wystarczy zapytać Google żeby
Oczywiście, że nie grozi. Jak jedziesz nieoświetloną drogą krajową 90 km/h to jest to normalna prędkość


@MuszeAleNieChce: xD

To że jest przepisową w teorii nie znaczy że jets przepisową jak masz #!$%@? widoczność xD to samo przy mgle czy oblodzeniu, nie wiesz o czym mówisz
Miał organizm zniszczony przez dragi, ale przecież tego w przeciwieństwie do wzrostu i wagi nie widać. Ale no tak, policjant mógł zrobić kompleksowe badanie jego organizmu zanim się do niego zbliżył, że też o tym nie pomyślał.

Ciekawe jak Ty byś się zachował w momencie gdy osobnik o takich cechach fizycznych stawiałby opór


@MuszeAleNieChce: #!$%@? xD Floyd się dwa razy #!$%@?ł o własne nogi jak go prowadzili do radiowozu, taki był
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@justkilling: Mgła i oblodzenie to szczególne warunki, w których jechanie 90 km/h byłoby zagrożeniem nawet dla prawidłowo wyposażonego rowerzysty. Sama noc to nie są żadne niebezpieczne warunki. Mowa o przypadku, gdzie sam rowerzysta przyczynia się do wypadku swoim niedbalstwem.

Ale chwilę wcześniej już taki słaby nie był i stanowił zagrożenie. Jeżeli uważasz, że policjant w takiej sytuacji powinien łykać każde okazanie słabości to ok, nie przekonam Cię, ale według mnie nie