Wpis z mikrobloga

Mam takiego kolege w pracy, ktory jak jedzie samochodem to ciagle wyrzuca na "luz". Troche mnie to wkurzalo, wiec go spytalem czego tak robi. Ojciec go tak nauczyl, nie wie czego tak robi. No to mu przytoczylem kilka argumentow, zeby tak nie robil. Stara sie, ale kiepsko mu to wychodzi. Starych nawykow ciezko sie pozbyc. Jak zaczelismy jezdzic automatem to wiedzialem, ze na luzie juz nie pojezdzi. No to na kazdych swiatlach wrzuca P. ( ͡º ͜ʖ͡º)
#heheszki #zalesie #motoryzacja
pri0 - Mam takiego kolege w pracy, ktory jak jedzie samochodem to ciagle wyrzuca na "...

źródło: comment_1618850904im5niGXUn7vCes3OmOIn9e.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pri0: powiedz koledze ze r---------i automat wrzucajac na P. Chodzi o smarowanie ktore przy P i N nie ma miejsca. Trzymac D i albo noga na pedale albo reczny.
  • Odpowiedz
@pri0: powiedz koledze ze r---------i automat wrzucajac na P. Chodzi o smarowanie ktore przy P i N nie ma miejsca. Trzymac D i albo noga na pedale albo reczny.


@peszmerd: po co smarowanie skrzyni, gdy samochód stoi?
  • Odpowiedz
@pri0 plotka głosi że można tak zaoszczędzić 250 ml paliwa w całym cyklu życia samochodu. Dodaj jazdę bez włączonych świateł i możesz to podbić nawet do 500.
  • Odpowiedz
@peszmerd: jest smarowanie. Jak wyobrażasz sobie inaczej pozostawienie auta na pracującym silniku np. Do ogrzewania zimą i zabezpieczonego przed zbiegnięciem na P. Smarowanie zaraz po uruchomieniu gdy wóz jest na P, jazda z górki gdy nowoczesne automaty włączają ecoroll i są na N albo rozłączają sprzęgło...
  • Odpowiedz
dojeżdżając do bramy mam ciągle okolice 40 - 50 kmph

luzie ze spalaniem 1l/h

1l/100km przy jeździe na luzie


@aarahon: jeździj sobie jak ci wygodnie, ale te rachunki się nichuja nie pokrywają.

Wrzucanie na luz miało sens w starych silnikach np na gaźniku - gdzie mimo hamowania silnikiem zawsze musiało być podawane paliwo.
  • Odpowiedz
  • 1
@Seraphiel wiele nowych automatów ma tryb żeglowania i też wyrzucają na luz. Szczególnie częste jest to w ciężarówkach które mają telematyke i znają topografię trasy, gdy uznają to za stosowne wrzucają na luz i toczą się.
  • Odpowiedz
nie jest oszczędniej, jak wrzucisz na luz to silnik pobiera paliwo, żeby utrzymać obroty. W przypadku hamowania silnikiem spalanie wynosi 0l/km


@peposlaw: xD

Kolejny raz to tłumaczę. Jadąc jak zwykle z pracy wrzucam na luz przy 100 kmph i jadę tak 2200 metrów a następnie skręcam w swoją bramę. Spalanie można liczyć wtedy nawet jako 2l/100 km w najgorszej opcji. Z odpuszczeniem gazu nie przejadę 2200 metrów tylko 200m. Więc przez 200 metrów mam spalanie 0 ale przez 2000 metrów spalam w optymistycznej opcji 5l/100
  • Odpowiedz
wcale nie oszczedzasz paliwa, jak wrzucasz liz to silnik pracuje na niskich obrotach i spala paliwo,anie napedza kol. Hamujac silnikiem, to kola napedzaja silnik, ale wtedy nie spala paliwa.


Teraz skrzynie automatyczne mają tryb żeglowania gdy się puści pedał przyspieszania i nie dotyka hamulca skrzynia wrzuca na luz.

@pri0: Haddi @Marq91 @pokabroche @dzakub63 @ewataewa @lukaszcba1989 @KrwiozerczyWombat @saszku-niechcial @Radziey @korpoRator @SpokojnyPan
  • Odpowiedz