Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Hej mireczki, moja decyzja kredytowa w PKO BP straci ważność 23.04, w tym samym czasie czekam na decyzję ING ale albo będzie na styk albo trochę za późno. Niestety bardziej zależy mi na ING.
Myślicie ze bez lipy mogę podpisać umowę z PKO BP, a w razie pozytywnej decyzji z ING odstąpić od umowy kredytowej w ciągu 14 dni i podpisać umowę z ING? Info do BIK z PKO BP nie powinno pójść od razu prawda?
#hipoteka #bank #kredythipoteczny #kredyt
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kozerus: myślisz że ING się nie skapnie po tym jak PKO zaktualizuje BIK, że podpisałem z umowę z innym bankiem? Jestem po wstępnej decyzji, więc w teorii nie powinni, ale może wiesz coś na ten temat?
  • Odpowiedz
@kijanu_riws: chłopie spadasz mi z nieba, mam identyczna sytuacje tylko ze zamiast ing to milenium i nawet nie wiedziałem o tych dodatkowych 14 dniach. A skąd znasz dokładna datę ważności decyzji? Ja dostałem SMS że decyzja pozytywna ale żadnej daty nie podali.
  • Odpowiedz
Samo podpisanie umowy nie powinno być raportowane.


@kozerus: @kijanu_riws: Podpisanie umowy również jest raportowane. Nie powinno jednak wpłynąć negatywnie na decyzję w innym banku.

@kijanu_riws: chłopie spadasz mi z nieba, mam identyczna sytuacje tylko ze zamiast ing to milenium i nawet nie wiedziałem o tych dodatkowych 14 dniach. A skąd znasz dokładna datę ważności decyzji? Ja dostałem SMS że decyzja pozytywna ale żadnej daty nie podali.


@mleki: W
  • Odpowiedz
@kozerus: @kijanu_riws: Potwierdzam kolegę @marcpol, podpisanie umowy w PKO BP jest już normalnie wpisane w BiKu jako kredyt hipoteczny. Też się zdziwiłam jak pani z Santandera mi o tym powiedziała przy sprawdzaniu zdolności kredytowej na kredyt gotówkowy, mimo że umowa notarialna nie została jeszcze podpisana.
  • Odpowiedz
@mleki: @kisieleq93: Aktualne czasy procesowania wniosków w Millennium wynoszą około 48 dni roboczych. Bank obecnie zwiększył marże kredytów i wycofano również możliwość przyspieszania wniosków w przypadku zlecenia wyceny nieruchomości za pośrednictwem banku.
  • Odpowiedz
@marcpol dzięki za informację, @mleki no faktycznie czas oczekiwania wyjdzie w okolicach 50 dni. Dziś dostałem info z banku, że jeszcze muszę czekać około 2 tygodnie na decyzje. Czas złożyć wnioski również do innych banków bo termin rezerwacji mija za półtora miesiąca a składałem wniosek tylko do Millennium. Na które inne banki z 10% wkładem własnym warto zerknąć? Z tego co widzę to PKO BP akceptuje 10% i ma całkiem dobrą ofertę.
  • Odpowiedz
Z tego co widzę to PKO BP akceptuje 10% i ma całkiem dobrą ofertę.


@kisieleq93: Koszt początkowy w tym banku to 3,25% kwoty kredytu.

10% wkładu własnego jest aktualnie akceptowane przez mBank, Alior, BPS, Millennium, Santander, Credit Agricole, Pekao SA, PKO BP.
  • Odpowiedz
że jest zmiana statusu wniosku na ten sam co Ty mas


@mleki: Długo czekałeś na decyzję z PKO? Mój pośredni złożył papiery początkiem miesiąca i nadal nawet rzeczoznawca do mnie nie dzwonił żeby wycenić nieruchomość.
  • Odpowiedz