Wpis z mikrobloga

#chili #chilizgobim
#chilihead
Hej! Przycinanie zbliża się wielkimi krokami i tak jak rok temu drżę, czy zrobię to dobrze. W instrukcji od @polutt przeczytałam by od połowy w górę odciąć wszystkie odgałęzienia. Pozwoliłam sobie zaznaczyć na zdjęciu mojego Scorpiona jak to widzę. I teraz 3 pytania:
1) ucinamy przy samej łodyce tzn możliwie jej blisko czy specjalnie zostawiamy jakiegoś kikuta?
2) co z czubkiem ? Tam papryki też mają liście, zwykle kilka , małe. Rok temu chyba tylko duże ucinałam... nie pamiętam
3) pytanie na 2 cięcie: tu akurat 1 odgałęzienie = 1 liść. Co jeśli w przyszłości przy przycinaniu z jednego odgałęzienia potem będą szły np 3 i 3 liście? Obcinamy wtedy same liście, a "główne" odgałęzienie zostawiamy, nie? Czy usuwamy całość?

Dzięki :)
rrurza - #chili #chilizgobim 
#chilihead 
Hej! Przycinanie zbliża się wielkimi krok...

źródło: comment_1618824016jPLwD2CnA6KyB2gpb9ep6z.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@rrurza: Coś chyba nie zrozumiałaś. Teraz chcesz ją po prostu pourywać z liści. Tam Ci nic nowego nie urośnie. A odgałęzienia to tak wyglądają jakbyś miała 2 czubki (z resztą masz dwa - jeden powyżej czerwonych kresek i jeden mały "wilczek" na dole. Powinnaś główną łodygę ciachnąć gdzieś w połowie, żeby zaczęła się odgałęziać i dopiero te odgałęzienia ucinać po np. 2 parach liści. a tego wilczka usunąc
  • Odpowiedz
@Szalona_Babcia: @rrurza: oezu, ale kombinowanie
( ͡° ͜ʖ ͡°) obcinasz tylko czubek i dalej krzak się rozkrzewia. Ogolnie to dobrze jest ciąć na wysokości jak pokazała @Szalona_Babcia, ale obcinanie polowy krzoka, ktory zmarnował na ten wzrost tyle energi, imo jest bezsensowne.
  • Odpowiedz
@rrurza: na przykładzie mojego krzaczka:
żółte to łodyga, czerwone to cięcie.
kiedyś miałam jedną łodygę - ciachnęłam czubek w zaznaczonym miejscu na samym dole. Potem rozrosła się na dwie łodygi. I te 2 łodygi też ciachnęłam - powyrastały z nich kolejne odnogi, które akurat w te sobote przycinałam i zaznaczyłam je na samej górze. Nie wszystkie przycięłam - bo nie każda ma w moim mniemaniu wystarczająco liści, zeby dalej się rozkrzewiła.
Szalona_Babcia - @rrurza: na przykładzie mojego krzaczka:
żółte to łodyga, czerwone ...

źródło: comment_1618828259HQAxgPE97mBR8oHxpUoXd3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wertyh: U mnie aktualnie wszystkie rośliny wyglądają prkatycznie identycznie jak Twoja po lewej stronie. W tym roku nie przycinałem stożków po tym jak poszływ Y.
Warto to teraz zrobić? Czy już zostawić bez cięcia?
  • Odpowiedz
@rrurza: nooo z 2 kwestie. Bo najpewniej Ci z niego nic nie urośnie -to z doświadczenia (np. krzak jest bardzo bujny na górze, a na dole taki właśnie wilczek rośnie. Już że tak powiem za późno na rośnięcie takich małych łodyżek, szkoda energii rośliny na to. Niech sie skupia na tym co ma na górze. Ja też po prostu urywam wszystko to co rośnie poniżej pierwszego rozdzielenia łodygi, bo wtedy krzaki
  • Odpowiedz