Wpis z mikrobloga

@gzypis: Piątka. Ja dostałem stówę za jazdę rowerem bez maski po wałach nad rzeką. Żywego duchna nie widziałem. Oczywiście mandatu nie przyjąłem i mi dorzucili drugi za przeklinanie, którego też nie przyjąłem. Pies był poirytowany, bo kaząłem mu pisać dwa, niech sobie poćwiczy pisanie, a kolega może czytanie. Sądzę, że byłem na granicy zabrania na dołek za pyskowanie. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gzypis: u mnie w mieście (Tarnów) nie widzę w ogóle policji. XD tydzień temu jeździłam na rowerze przez prawie całe miasto i ani jednego radiowozu. Wczoraj też byłam na spacerze w najbardziej obleganym miejscu i też żadnych bagiet. Oby tak zostało już bo nie chce mi się płacić mandatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widać, że to jest Polska. W normalnym kraju, nakaz noszenia masek byłby przede wszystkim wprowadzony w sposób zgodny z konstytucją. Poza tym, nie byłoby go na powietrzu, gdzie nic nie daje. Ale nawet gdyby taki nakaz obowiązywał na otwartych przestrzeniach, służby policyjne nie czepiałyby się ludzi za brak maski na pustej ulicy. No ale Polska nie jest normalnym krajem. Beria-Kamiński kazał hurr durr być bewzględnym wobec łamiących obostrzenia-gównostrzenia, Ciarka-Ścierka zapowiedział, że nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szyryfyry1: ci co tak śpiewali kilka miesięcy później pierwsi na policji zgłaszali kradzież ich mienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bazylczuk:

Czyli jak ktoś negatywnie podchodzi do działań policji i ogólnie to nie ma do nich szacunku to nie może już później zgłaszać np. przestępstwa? Wydawało mi się, że są do tego zobligowani.