Wpis z mikrobloga

@gzypis: szliśmy sobie wczoraj rano przez wioskę (pusto i głucho wszędzie) z moją różową na spacer, nadjechał patrol policji - panowie udali że nas nie widzą bez maseczek a my udaliśmy że sprawy niema. Da się? Da ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@gzypis mają wypisywać to wypisują, pewnie mają rozkaz robić statystyki, chociaż tyle dobrego że 20 zł tylko. Mimo wszystko wbrew sobie wolałbym przyjąć ten mandat niż się potem gdzieś bujać.
  • Odpowiedz
@BSn9jBwxuhBXN: Zgodnie z prawem masz możliwość złożenia zażalenia na przeprowadzoną interwencję do prokuratora miejscowego. Co więcej policjant ma obowiązek sam poinformować cię o tej możliwości na koniec interwencji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gzypis: tak, to wiem. Ale mimo tego, ze to nie jest wykroczeniem, co dopiero sąd udowodni, a procedurę wykonywał jak trzeba, to na co wtedy zazalenie? Jakas podstawa prawna do tego jest?
  • Odpowiedz
@BSn9jBwxuhBXN: jest, art 15 ustawy o policji.

@microraptor: trzeba byc debilem, żeby przyjąć. z samych spraw maseczkowych można sobie utrzymanie zapewnić, niestety w mojej okolicy przestali mi już pisać wnioski o ukaranie.

@gzypis: jakbyś potrzebował wsparcia prawnego, wal śmiało.
  • Odpowiedz
@BSn9jBwxuhBXN: Napisałem że interwencja nie była uzasadniona, bo było 0 ludzi na ulicy. 2) nie poinformował mnie o możliwości zażalenia 3) drugi policjant nie miał imiennika. Wolę napisać taka skargę skoro mam taką możliwość niż nic z tym nie robić
  • Odpowiedz