Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zauważyłem u siebie asymetrie twarzy przy robieniu zdjęć. Lewe (moje prawe, z perspektywy innych osób lewe. Każde wspomnienie stron będzie w tym wpisie z perspektywy innych osób) oko jest osadzone minimalnie niżej od prawego, lewy kącik ust osadzony niżej od prawego kącika. Zastanawia mnie przyczyna takiego stanu rzeczy i chcę tą wadę wyeliminować. Zanim ktoś mi napiszę, że asymetrie to normalna rzecz i każdy je ma, to niech lepiej da sobie spokój. W internecie znalazłem wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, niestety wiele z nich sie zgadza - depresja, przechylanie głowy w jedną stronę, nieprawidłowa postawa, wada zgryzu, palenie papierosów. Zauważyłem, że korzystając z komputera często przechylam głowę w prawą stronę, żuję również przeważnie prawą stroną ( a więc stroną w której oko i kącik ust osadzone są wyżej niż po lewej stronie). Co do depresji to ciągnie się to już latami, nie podjąłem żadnych kroków w tym kierunku. Palę od dwóch lat. Wada zgryzu to małe odstępy między zębami, którą wyeliminuje wkrótce aparatem. Zupełnie nie wiem gdzie szukać przyczyny, nigdy nie zauważałem moich asymetrii, ale jestem pewny, że są one widoczne dla innych. Ktoś może wie do jakiego specjalisty się z tym udać? Wiele powodów się pokrywa w moim przypadku i czuję się zagubiony, a mam również wrażenie, że część z nich może być jakimś mitem powielanym przez wszystkich w sieci (głównie przechylanie głowy jako przyczyna brzmi bardzo na wyrost). Interesują mnie fakty, nie domniemania, które z powyższych powodów to fakty, a które to mity? Do kogo się z tym udać? Ktoś z was się z czymś takim spotkał?



Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #607a8c93919c6e000abfebcd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jest zupełnie odwrotnie - to Ty widzisz asymetrie dużo bardziej niż inni.

Depresja do leczenia u psychiatry, a jeśli chcesz coś zrobić z asymetrią to konsultacja u dobrego chirurga plastycznego - będzie w stanie określić czy wynika z układu kostnego, jakiś urazów, potencjalnego uszkodzenia nerwów czy z migracji tkanek miękkich itd.
  • Odpowiedz
OP: @xentropia:

jest zupełnie odwrotnie - to Ty widzisz asymetrie dużo bardziej niż inni.


To zależy. Przez lwią część swojego życia nie widziałem nic złego w sobie, bo nie robiłem sobie zdjęć, a w lustrze wszystko było okej. Ktoś asymetrie wytknął mi gdy nie byłem o niej
  • Odpowiedz
OP: > czy na twoich starych zdjęciach też występuje asymetria?

Nie mam prawie w ogóle starych zdjęć. mam 20 lat i mam jedno zdjęcie jak miałem lat 16, widać tam już asymetrie oczu. Zdjęcie jednak to nie jest najlepsze, gdyż jest zrobione z dołu, a takiego frontalnego nie mam. Intuicja mi mówi, że asymetria mogła się u mnie pojawić wcześniej. Wątpię, żebym miał ją od zawsze.

Ten komentarz został dodany przez
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie mam kompletnej wiedzy w tym zakresie to fakt, ale nie oczekuj otrzymania wyczerpującej odpowiedzi na swoje pytanie od wykopków, którzy twojej twarzy nawet nie widzieli. Ogólnie pewnie część z przyczyn asymetrii twarzy ma podłoże czysto genetyczne - po prostu taki kościec, krzywe rozmieszczenie oczodołów czy coś takiego, a część może wynikać z jakichś chorób albo wadliwego rozwoju albo urazu czy przykurczu. Jeśli cię to dręczy, to pójdź do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak napisałam, udać się do lekarza ¯\(ツ)_/¯ nie mam kompetencji do określenia dlaczego masz asymetryczną twarz. Sama mam jedną brew delikatnie niżej przez uraz z dzieciństwa i powracającą opuchliznę po powikłanym usunięciu ósemek. Pierwsze nie jest "rozwiązywanlne", mogę zrobić nici, ale różnica prawo lewo jest tak mała, że nie ma gwarancji, że będzie lepiej, ewentualnie laser. Drugie - też na razie rozwiązania nie dostałam i nie wiem
  • Odpowiedz