Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów. Może mirkuje jakiś konstytucjonalista? xD Załóżmy, że wygrywa opozycja i w zgodzie rządzi. Czy da się naprawić TK czy będziemy na tę parodię skazani aż do końca ich kadencji?

#polityka #prawo #tk #rpo #********
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Promilus: jakis konstytucyjonalista sie juz wypowiadał - żeby naprawić TK który działa nielegalnie, opozycja ponownie będzie musiała konstytucję zlamac. Jest niby jakas podkladka ze Duda nie powolal legalnie wybranych sędziów, no ale...
  • Odpowiedz
Czy da się naprawić TK czy będziemy na tę parodię skazani aż do końca ich kadencji?


@Promilus: poza 3 sędziami "dublerami" to wywalenie pozostałej 12 jest niemożliwe zgodnie z Konstytucją.
  • Odpowiedz
@Promilus: ale można zastosować trik PiS, wyroki publikuje premier, w przypadku aborcji wyrok opublikowano po kilku miesiącach, nic nie stoi na przeszkodzie żeby opozycja publikowała je po kilku latach. W ten sposób trybunał stanie się bezzębny, inna kwestia czy to etyczne, według mnie nie, ale sam TK zachowuje się nie etycznie, jest ściśle związany z władza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Promilus: oni nie ukrywali, że ten urzad im bardzo nie pasował. Jedyna nadzieja, ze Gowin i Konfederacja sie ogarną i przepchną innego niz pisowski RPO. Ale ja myślę, ze jak juz wstawią swojego p.o. RPO to wyborów RPO nie zorganizują nawet, bo i po co?
  • Odpowiedz