Wpis z mikrobloga

czy ja dobrze zrozumiałem, że oni mają swoich wiernych za głupie bydło i nawet się z tym nie kryją? ( _)


@#!$%@?: gość sformułował w ten sposób koncepcję wiary w autorytety, która jest w zasadzie nieuchronna, bo nie każdy może się znać na wszystkim, więc zawsze istnieje pewien zakres przekonań i decyzji, w którym opieramy się na czyimś osądzie. Dla katolików autorytetem w kwestiach etycznych jest kościół, więc go
  • Odpowiedz
@#!$%@?:

czy ja dobrze zrozumiałem, że oni mają swoich wiernych za głupie bydło i nawet się z tym nie kryją? ( _)


Tak, a co chodzi? XD
  • Odpowiedz
@#!$%@?: ostatni jestem do bronienia, ale to niestety fejk. Cytat brzmiał tak, więc z całkiem inną tezą:

„Ani biskup, ani proboszcz nie mogą patrzeć na wiernych jak na swoich poddanych i na odwrót podobnie. Bo są również tacy, którzy chcieliby, żeby inni za nich decydowali i wszystko robili. O ile w świecie liczą się skuteczność, produktywność i naturalnie dobre wrażenie, dla Boga wystarczą nawet małe rzeczy, ale uczynione z miłością.”
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Przeciez on opisal 95% ludzkosci wlasnie. Ludzie nie wiedza co jest sluszne co nie, im zawsze trzeba to powiedziec, jak zostawisz ich samym sobie beda powtarzac bledy sprzed 500-1000-3000 lat.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Neuropki cisną będę z prawaków że łykają każdy antylewicowy fake i nie umieją weryfikować źródeł, a wystarczy wrzucić antykościelny i już elita internetu nie przejmuje się żadną weryfikacją. Kościół jest taką kopalnią beki że serio nie trzeba nic wymyślać żeby ich wyśmiać.
  • Odpowiedz
@#!$%@? kurła a podobno bóg dał ludziom wolną wolę, a tu proszę jakiś batman ma się za mądrzejszego i będzie decydował za ludzi, toż to wystąpienie przeciwko nauką Jezusa, skandal ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
czy ja dobrze zrozumiałem, że oni mają swoich wiernych za głupie bydło i nawet się z tym nie kryją?


@#!$%@?: tak, dokładnie to jest podstawą doktryny kościoła katolickiego
Hessus odchodząc wiedział że ludzie się nie ogarną więc pozostawił swoich uczniów i ich następców by byli pasterzami stada baranów.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: nie za glupich, tylko to stare dziady ktore chca zachowac status quo, mimo ze wszystko jest przeciw ich istnieniu. Dodatkowo wiedza ze bolszewicki elektorat pisu bedzie bil brawo i bo to niewolnicy mentalni i fizyczni. Bez elektoratu czyli miesa armatniego, nie byliby tacy odwazni. Oni wiedza ze jak cos by sie stalo i ludzie ruszyli na nich to by musieli znowu blagac o pomoc sluzby obcych panstw czyli rozkaz 1066 jak
  • Odpowiedz
Elita internetu w zazartej dyskusji nad fejkowym cytatem. Bez kitu na tej portal to tylko dla śmiesznych obrazków się wchodzi.

A już najlepsze są wpisy "NAWET JEŻELI TEGO NIE POWIEDZIAŁ TO I TAK PEWNIE TAK MYŚLI"
  • Odpowiedz
@gokihar: tylko do twitta. Jestem chyba zbyt ufny do ludzi i tego co napisali. Pani katechetka jak byłem mały to mówiła, że jestem jak ten niewierny Tomasz co w nic nie wierzy jak sam nie zobaczy. To stwierdzenie widać wywołało u mnie traumę która objawia się zaufaniem do wszystkiego (,)
  • Odpowiedz