Wpis z mikrobloga

Nadszedł ten moment, w którym już mogę pokazać praktycznie finalny wygląd szafy.

Dla niewtajemniczonych: stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planowałem zmieścić się w kwocie 2,5k co prawie mi się udało.

Było to moje pierwsze podejście do robienia szafy i na tyle mi się spodobało, że postanowiłem kupić sprzet potrzebny do składania płyt:-)

W temacie szafy:

Dolne fronty wycinałem i oklejalem sam. Samo oklejanie to na tyle upierdliwa robota, że następnym razem będę to zlecał hurtowni docinającej płyty.

Dół i gore szafy zrobiłem na tiponach (front otwiera się na przycisk) a środkowe drzwi maja wyfrezowane uchwyty.
Kilka półek zamówiłem w obi i żałowałem:
* Jakość wykonania:w porządku
* Czas realizacji: słabo.
* Cena: drogo
* Biel bieli nierówna a ta z obi to bardziej w żółty wchodzi.
Więc kolejny materiał ponownie będę zamawiał w hurtowni.
Formatki na siedzisko robiłem samodzielnie, a materiał zamówiliśmy taki sam co mamy obicie kanapy w salonie bo zależało nam na ciągłości materiałów:) Obiciem zajął się tapicer.

Płyty kleilem i łączyłem wkrętami. Siedzisko dodatkowo ma kołki, a każdy moduł (są trzy) szafy jest dodatkowo ze sobą skręcony.

Czemu nie zmieściłem się w zakładanych budżecie? Kupiliśmy oświetlenie na czujkę do całej szafy co kosztowało nas około 400zl. Pewnie można było taniej ale ikea była pod ręka a ja nie lubię szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czego brakuje?
* nie zamontowałem na górze blendy(pomiędzy szafa a sufitem) ale mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* muszę dokleić mały pasek materiału od siedziska żeby wyrównał się z jego górna częścią.

Co spieprzyłem?
* nie wyregulowaniem jeszcze frontów żeby układały się w lini
* dolne fronty są nieco innych rozmiarow niż środkowe przez co linia pomiędzy nimi nie jest idealna. Rozwiązanie znalazłem: muszę przyciąć dolne fronty i zamienić je miejscami. Czy to zrobie? Na razie oszukuje się ze tak ( ͡ ͜ʖ ͡)

W szafie mamy dwa wieszaki na ubrania, ukrytą skrzynkę z korkami, śmietniki do segregacji odpadów i sporo półek.

Całość ma 2metry szerokości i około 2.6m wysokości.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #diy #zrobtosam #stolarstwo #chwalesie #meble #remontujzwykopem #remont #szafagra
Pobierz
źródło: comment_1618339048sAqjexvaiNqjhMq1bLfHdJ.jpg
  • 132
Było to moje pierwsze podejście do robienia szafy i na tyle mi się spodobało, że postanowiłem kupić sprzet potrzebny do składania płyt:-)


@Aeciatko: jako stolarz trzymam kciuki
@Aeciatko: Bardzo fajna aranżacja chociaż sam bym zrobił inaczej, jakie miasto btw?


I jedno pytanko - ta przestrzeń między górą a sufitem jakoś wyliczona czy na oko? Jeśli już robiłbym coś na miarę to dopasowałbym idealnie pod sufit żeby uniknąć kurzołapów.

@matka_boska_w_klapie: Tam będzie blenda maskująca. Odległość jest wyliczona bo wynosi dokladnie tyle samo centymetrow co blenda na dole szafki:)

@Aeciatko: zajebiste miejsce na zdrowy alkosen sobie zrobiłeś (
Było to moje pierwsze podejście do robienia szafy i na tyle mi się spodobało, że postanowiłem kupić sprzet potrzebny do składania płyt:-)


@Aeciatko: jako stolarz trzymam kciuki

@Sprus: Dzięki Mirek!:) Zostało mi z tych ważniejszych już tylko otwornica do zawiasów:)
stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planowałem zmieścić się w kwocie 2,5k co prawie mi się udało.

Było to moje pierwsze podejście do robienia szafy i na tyle mi się spodobało, że postanowiłem kupić sprzet potrzebny do składania płyt:-)


@Aeciatko: Bo stolarz zawsze doliczy robociznę, Twój koszt to zawsze będą materiały + liczba poświęconych godzin.

Z ciekawości - ile Ci zajęła ta szafa i co
postanowiłem kupić sprzet potrzebny do składania płyt:-)


@Aeciatko:

1. podpowiesz co Ci się przydało? jaki sprzęt? :)
2. płyty kupowałeś w wiórowym i docinałeś? jak sam oklejałeś to bajka wyszło.

@E-Seven: Głównie to wkrętarka ( ͡° ͜ʖ ͡°) płyty były zamowione na wymiar. Jedynie fronty brązowe docinalem Zaglebiarka.
#

@Aeciatko: Piękna szafa Miras ale mógłbyś już zwinąć pranie? ( ͡° ͜ʖ ͡°
To jebnie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@PanPapcio: Ale za moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aeciatko przy projektowaniu kozystales z jakiegos programu?


@grzybek1125: Kartka i długopis.
#

@Herubin: wiele zależy od użytych materiałów, lokalizacji. Tu u OPa widzę fronty w białym połysku (ale może tylko tak zdjęcie wyszło) ale np połysk jest droższy w produkcji od matu/półmatu. A najtańsze będą fronty z
@Aeciatko: czyli że co? Kupowałeś gotowe elementy?


@Shatter: Płyty? Pomierzylem, wymierzyłem i zamówiłem z określeniem również gdzie ma być okleina.

@Aeciatko: ujmę to tak...


10 lat spędziłem w "innej branży" a teraz mam własny warsztat i wyszedłem zza biurka

@Sprus: I prawidłowo. Może dla rozrywki porobie trochę po rodzinie i kto wie?:)