Wpis z mikrobloga

Nadszedł ten moment, w którym już mogę pokazać praktycznie finalny wygląd szafy.

Dla niewtajemniczonych: stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planowałem zmieścić się w kwocie 2,5k co prawie mi się udało.

Było to moje pierwsze podejście do robienia szafy i na tyle mi się spodobało, że postanowiłem kupić sprzet potrzebny do składania płyt:-)

W temacie szafy:

Dolne fronty wycinałem i oklejalem sam. Samo oklejanie to na tyle upierdliwa robota, że następnym razem będę to zlecał hurtowni docinającej płyty.

Dół i gore szafy zrobiłem na tiponach (front otwiera się na przycisk) a środkowe drzwi maja wyfrezowane uchwyty.
Kilka półek zamówiłem w obi i żałowałem:
* Jakość wykonania:w porządku
* Czas realizacji: słabo.
* Cena: drogo
* Biel bieli nierówna a ta z obi to bardziej w żółty wchodzi.
Więc kolejny materiał ponownie będę zamawiał w hurtowni.
Formatki na siedzisko robiłem samodzielnie, a materiał zamówiliśmy taki sam co mamy obicie kanapy w salonie bo zależało nam na ciągłości materiałów:) Obiciem zajął się tapicer.

Płyty kleilem i łączyłem wkrętami. Siedzisko dodatkowo ma kołki, a każdy moduł (są trzy) szafy jest dodatkowo ze sobą skręcony.

Czemu nie zmieściłem się w zakładanych budżecie? Kupiliśmy oświetlenie na czujkę do całej szafy co kosztowało nas około 400zl. Pewnie można było taniej ale ikea była pod ręka a ja nie lubię szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czego brakuje?
* nie zamontowałem na górze blendy(pomiędzy szafa a sufitem) ale mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* muszę dokleić mały pasek materiału od siedziska żeby wyrównał się z jego górna częścią.

Co spieprzyłem?
* nie wyregulowaniem jeszcze frontów żeby układały się w lini
* dolne fronty są nieco innych rozmiarow niż środkowe przez co linia pomiędzy nimi nie jest idealna. Rozwiązanie znalazłem: muszę przyciąć dolne fronty i zamienić je miejscami. Czy to zrobie? Na razie oszukuje się ze tak ( ͡ ͜ʖ ͡)

W szafie mamy dwa wieszaki na ubrania, ukrytą skrzynkę z korkami, śmietniki do segregacji odpadów i sporo półek.

Całość ma 2metry szerokości i około 2.6m wysokości.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #diy #zrobtosam #stolarstwo #chwalesie #meble #remontujzwykopem #remont #szafagra
Aeciatko - Nadszedł ten moment, w którym już mogę pokazać praktycznie finalny wygląd ...

źródło: comment_1618339048sAqjexvaiNqjhMq1bLfHdJ.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1309
@Aeciatko: jestem stolarzem, więc będę troche bronił kolegi po fachu. Stolarz tyle sobie zażyczył, bo z Twojej szafy musi opłacić ZUS, pracowników, wynajęcie hali i sam coś zarobić. Fronty od szafy to jest biały połysk? Ile płaciłeś za lakierowanie?
BTW jak na pierwszy raz jest spoko, znam ludzi co 3 lata w tym "siedzą" a rozłożyli by ręce jak by mieli taką szafe zaprojektować i złożyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1475
@majinBEJITA: on chyba nie hejtuje stolarza ale stwierdził że to za dużo na jego budżet więc spróbuję sił sam. Co do ceny przez stolarza to normalna cena i pewnie ja bym się na taką zgodził. Mirkowi gratuluję podejścia! Może pora się przebranzowac? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
postanowiłem kupić sprzet potrzebny do składania płyt:-)


@Aeciatko:

1. podpowiesz co Ci się przydało? jaki sprzęt? :)
2. płyty kupowałeś w wiórowym i docinałeś? jak sam oklejałeś to bajka wyszło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Aeciatko: wygląda super. Mnie deweloper obdarzył wnęką 115 cm długości, postawiłem dwie szafy 50 i wysokość
prawie do sufitu za łącznie 900 PLN i pewnie nigdy nic z tym nie zrobię aż sprzedam mieszkanie :p
  • Odpowiedz
@Aeciatko: tapicer dał ciała, bo dwa panele (domofon i pod nim) mają materiał obity w inną stronę niż reszta albo to ty założyłeś odwrotnie xD
  • Odpowiedz
@Aeciatko: na głównej jest teraz tyle odpowiedzi na ten post z cateringiem dietetycznym, że poważnie się zastanawiałam czy to kolejna odpowiedź na to, czy faktyczna historia :D
Ale co do szafy - super! Wielkie gratki, kawał dobrej roboty i powiem szczerze, robi wrażenie. Tych drobiazgów o których piszesz (wyrównanie np.) nie widać nawet na pierwszy rzut oka :3 Szacunek!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@bysiiu: @takecare: nie hejtuje że wolał zrobić sam, żeby nie przekroczyć budżetu. Porostu tak mi się napisało bo mam już skrzywienie zawodowe, że robię tygodniowo 10 wycen dla klientów i w 8/10 przypadkach to jest: ŁOOO PANIE! TYLE PINIENDZY ZA KILKA DESEK???!!!!
  • Odpowiedz
@majinBEJITA: Właściwie podobną szafę mi stolarz za 3 koła zrobił ale on to chyba z psujących rynek bo prawie całe mieszkanie mi zrobił po cenach znacznie niższych niż "rynkowe".
  • Odpowiedz