Wpis z mikrobloga

Jakie są plusy i minusy tych automatycznych skrzyń biegów? Rozglądam się za jednym z tych aut właśnie z automatyczną skrzynią biegów aby przy takich momentach obrotowych nie wajchować co sekundę - w perspektywie po chip tuningu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Volvo S60 D5 gen.1 / Alfa Romeo 159JTDm

Z tego co pamiętam to w Volvo do któregoś tam roku (chyba 2007) skrzynia znacząco obcinała moment na pierwszym biegu ... Czy coś takiego występuje w Alfie?

#motoryzacja #volvo #alfaromeo
  • 12
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: m32 to opla skrzynia. W 1.9 jtdm.
Selespeed to fiat ale sama skrzynia spoko tylko ten robot. Chociaż pierwsza taka skrzynia i jeździłem tym 4 czy 5 lat i nie narzekałem.
I trzeba rozróżnić, selespeed w twinsparku był średni ale w GTA już fajny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Captain_Hamster: Volvo którego szukasz ma skrzynie AW55-50. Poczytaj trochę o nich.
W skrócie, producent skrzyni zalecał wymianę oleju co 60k km, Volvo nie zalecało w ogóle. Efekt jest taki że te skrzynie są bardzo zmęczone życiem. #!$%@? konwerter który puścił opiłki na całą skrzynkę, albo płyta elektrozaworow. Remont skrzyni to minimum 6k zł.
Dodatkowo creme de la creme to że w tej skrzyni, filtr oleju jest zabudowany i wymienić go
  • Odpowiedz
@Arek817: @Unik4t:
Ja na swoją nie narzekam
Przebieg 358tys ( ͡º ͜ʖ͡º)

Rozbierałem starszą aw55-42le i filtr zabudowany to nic złego. Tam nie ma nagarów żeby go zapychało jak silnikowy. Skrzynia którą robiłem miała przebieg nieznany a filtr w środku czysty (wymieniałem taśmę od hamulca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adwersarz: nie twierdzę że nie ma dobrych skrzyni na rynku. Jeździłem S60 z tą skrzynią z przebiegiem 230k km i działała bez zarzutu.
Wszystko sprowadza się do 2 rzeczy: odpowiednie użytkowanie i częsty serwis olejowy. I żadnej z tych rzeczy nie potwierdzisz przy tak starym samochodzie.
  • Odpowiedz
@Captain_Hamster: Mirki Ci napisali wyżej. Skrzynia w Volvo może być super lub padłem - w zależności od historii. Jednak do tuningu bym się mocno zastanowił czy jednak nie manual. Diesle Volvo po tuningu potrafią mieć bardzo wysoki moment, który może skrzynię zajechać.
  • Odpowiedz