Wpis z mikrobloga

#kcrmonsterbike skończony i w trkacje testów w terenie. W miedzyczasie naszła mnie wena na coś nowego.
Odpaliłem więc #autodesk #inventor i zabrałem się za #projektowanie nowego elektrycznego motocykla

Jeszcze kilka szczegółów i zlecam ramę na produkcję :)

założenia:

- 25kW
- 400Nm +
- 100kmh Vmax
- 120 - 150 km zasięgu
- max 100 kg
- jak się da to homologację spróbuję zrobić

#chwalesie #motocykle #motoryzacja #pojazdyelektryczne
swecymjeplendzo - #kcrmonsterbike skończony i w trkacje testów w terenie. W miedzycza...

źródło: comment_16183178372lyCXUIlK3ZkdDKiir28uE.jpg

Pobierz
  • 20
@WormRider: nope, jesteś teraz podjarany nowym projektem, więc sky is the limit, ale jak zaczniesz ogarniać papiery i wymogi formalne to odpuścisz. Ale jakbyś doszedł do etapu wycen jednostek notyfikowanych to mnie zawołaj, bo jestem ciekawy dokładnego kosztu.
No też tak słyszałem, ale to zmartwienie na dalszy termin. Teraz muszę się skupić na budowie prototypu


@swecy_mje_plendzo: Ta twoja konstrukcja robiona od początku to potężne przedsięwzięcie.
Nie lepiej kupić KTM-a LC4 640-690 w wersji supermoto lub Diuka 690 z zajechanymi silnikami. I wtedy zostawiasz górną część ramy dolną część dorabiasz i tworzysz taką by oplatała baterię i silnik.
Baterie przecież i tak się robi z paluszków a jej opakowanie w
@mpetrumnigrum Tak, masz rację. Dużo ludzi robi właśnie tak jak napisałeś, no ale nie ja. Taki już jestem #!$%@? że lubię tworzyć własne rzeczy a nie przerabiać gotowe. Wiem też że będę z tym długo walczył, ale satysfakcja gotowego i działającego sprzętu zrobionego w 100% przez siebie wynagradza całe te męczarnie.
Jeden projekt już zrobiłem ( #kcrmonsterbike ) i sprawdza się póki co, teraz pora nieco zwiększyć kaliber ;)
ale satysfakcja gotowego i działającego sprzętu zrobionego w 100% przez siebie wynagradza całe te męczarnie.


@swecy_mje_plendzo: Nie zrobisz sprzętu w 100% samemu.
Bo przecież główkę ramy weźmiesz od jakiegoś motocykla. Sztyce i półki też od jakiegoś.
lagi koło i hamulce też od jakiegoś, tylny amortyzator też od czegoś weźmiesz.
Kierownicę tez od czegoś.
Zawsze mozesz zrobić tak jak napisałem po czym wywalić wszystkie owiewki i lampy i to zrobić po swojemu