Wpis z mikrobloga

Zauwazylem błąd w wyliczeniach #stepujacybudowlaniec

Gniazdka do swiatla montuje sie na wysokosci ok . 120cm jak widac włącznik swiatla znajduje sie po srodku wysokosci ściany co daje nam mniej wiecej wysokosc pietra: 240cm

Piąty i szósty schodek wobec tego znajdują się na wysokosci (od stropu, wiem ze to kijowo brzmi) ok. kolejno: 150cm i 140cm gdzie rowno nad nimi jest strop. Co za tym idzie, wchodząc po tych schodach na wysokosci piątego stopnia (a szóstego to juz na 100%) trzeba bedzie sie schylac zeby nie przywalić głową w sufit co przy korzystaniu ze schodow dla dorosłego człowieka bedzie bardzo meczące. Przeliczyłeś to @fejsfak ? Dobrze widze?
Pobierz Sloneczko - Zauwazylem błąd w wyliczeniach #stepujacybudowlaniec

Gniazdka do swiatla...
źródło: comment_1618269228cUzTpuu5CsceRlH7JzbGgW.jpg
  • 13
@Rafalek-Pedalek: nie no, strop się nie zawali, tam są belki stropowe i zbrojenie, teraz jak domy robią prefabrykowane albo letniskowe z poddaszem użytkowym to potrafią na drewnianych belkach układać płyte osb 9mm i wszystko się trzyba sztywniutko (kwestia tylko rozstawu belek). Nawet jak ta ścianka działowa co są na niej schody - się zawali to strop nie spadnie bo belki stropowe idą aż do ściany nośnej. No chyba, że tak jak
@Rafalski45: no ja bym jednak próbował je zrobić niższe na tej ścianie na której teraz robi a na drugiej je troche wyciągnąć bo tam jest więcej możliwości (nawet kosztem stromości) bo przy wzroście ponad 180 to podczas schodzenia z talerzem zupy czy nawet herbatą - będzie to mocno kłopotliwe.
@Sloneczko puszki montuje sie nawet na 90cm, 120 to nie jest standard a wg mnie i mojego oka obliczeniowego tam spokojnie ma 145 - 155. Niech właściciel schodów potwierdzi. Sracie sie o te schody jak byście byli kierownikami, najwięcej #!$%@? jest od tych, co mieszkają ze starymi i udają, że szukają pracy a sami natomiast mają problem z wymianą żarówki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sloneczko: wygodne schody powinny mieć 210cm nad głową.
Tu, żeby było wygodnie to musiałby wyciąć do wysokości 3 stopnia.
Na zdjęciu widzimy jedynie jedna podporę i można jedynie przypuszczać schemat statyczny tego stropu. Wycięcie tego otworu zmieni układ statyczny tego stropu i należałoby się zastanowić, czy zbrojenie jest odpowiednie plus ewentualne podparcie tego otworu.
To nie jest "rocket science", jak to Fejsfak mówi, ale widząc jego poziom wiedzy technicznej, jestem gotów
Gniazdka do swiatla montuje sie na wysokosci ok . 120cm

Skąd założenie, że w tym domu cokolwiek jest zamontowane tak jak "się montuje"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co za tym idzie, wchodząc po tych schodach na wysokosci piątego stopnia (a szóstego to juz na 100%) trzeba bedzie sie schylac zeby nie przywalić głową w sufit co przy korzystaniu ze schodow dla dorosłego człowieka bedzie bardzo meczące. Przeliczyłeś to
Gniazdka do swiatla montuje sie na wysokosci ok . 120cm jak widac włącznik swiatla znajduje sie po srodku wysokosci ściany co daje nam mniej wiecej wysokosc pietra: 240cm


@Sloneczko: chyba nie twierdzisz, że tam cokolwiek jest zamontowane z rozumem i jakimiś zasadami XD