Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, potrzebujemy w Polsce zielonej prawicy.

Ale jak miałaby ona wyglądać?

Na to pytanie postaram się Wam odpowiedzieć komiksami autorstwa Aleksandry Herzyk, inspirowanymi moją książką "Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy".

Dajcie znać, czy taka forma się Wam podoba!

#prawica #neuropa #4konserwy #polityka #jkm #korwin #energetyka #klimat
źródło: comment_1618250917cxzL6Jpg9JtAjNdJ3cogq1.jpg
  • 9
@Ordo_Publius: Pierdu, pierdu i klejenie ze sobą elementów, które się po prostu nie kleją przez co, w żadnej dojrzałej demokracji libki nie są w stanie osiągnąć samodzielności w rządzeniu tylko są przystawką do partii chadeckich, natomiast zieloni, którzy jako lewicowcy już od podstawy, nie muszą z niczym kombinować jak koń pod górkę i uprawiać kwadratury koła, uzyskują coraz to większe poparcia, zagrażając nawet nawet tej bardziej tradycyjnej lewicy.
w żadnej dojrzałej demokracji libki nie są w stanie osiągnąć samodzielności w rządzeniu tylko są przystawką do partii chadeckich


@niecodziennyszczon: Tak wygląda demokracja. Kiedy jedna grupa nie może utworzyć samodzielnego rządu, mamy najlepszą sytuację dla kraju.

Liberałowie obecnie rządzą np. we Francji oraz Holandii.
@Ordo_Publius: Taaa, tylko że jakoś dziwnym trafem to przeważnie nie libki ze swoją jakże atrakcyjną ofertą dla społeczeństw przecież znacznie lepiej rozwiniętych i dojrzalszych politycznie niż polskie, nie są nigdy tymi głównymi graczami, którzy potrzebują jakiejś przystawki, tylko to oni są co najwyżej potrzebni jako przystawka. Mi tam swoją drogą jak najbardziej się taka droga podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ordo_Publius: Co do Macrona, to miałbym jednak dość duże wątpliwości. Natomiast jeśli chodzi o Rutte, tu rzeczywiście mnie masz, albowiem nie napisałem niemal nigdy. Problem polega na tym, że o ile mi wiadomo, Holandia ma dość specyficzną, rozdrobnioną scenę polityczną, na której najwięcej głosów może uzyskać partia, która faktycznie nie reprezentuje światopoglądu większości elektoratu, która to większość popiera liczne, małe rozproszone partie różniące się między sobą jak Ludowy Front Wyzwolenia Judei