Wpis z mikrobloga

@kapitantaca @krabozwierz tak sobie siedzę nad FAQ dla #rowerowyrownik i #kwadraty. Pojawiła się pewna nie jasność, bo w belce #rowerowyrownik link prowadzi do regulaminu mówiącego o 7 dniach wstecz, na stronie mamy...14dni wstecz :D. Kiedy to się zmieniło / zostało ustalone (mi tam wsio rawno)? :) A ja tutaj krzyczę na ludzi za 7+ dni wstecz ;P.

A teraz konkrety, na pewno trzeba zrobić jakieś poprawki:

#rowerowyrownik - może się uda załatwić zmianę w belce, trzeba dopracować :).
Rowerowy równik to akcja, w której wspólnie pokonujemy na rowerach jak największą ilość kilometrów w ciągu roku.
Przed dodaniem pierwszego wpisu przeczytaj regulamin na naszej stronie statystyk:
https://rowerowyrownik.tk/
Skrypt do dodawania wpisów [ O wiele łatwiej niż ręcznie ]:
http://wykopaktywny.pl/
Tag służy jedynie do dodawania swoich wycieczek i niczego innego. Tagi do spraw technicznych: #wykopaktywny #rrtech
W pierwszej linijce wpisujemy działanie; nasz dystans zaokrąglamy do liczby całkowitej.
Dodajemy według wzoru:

Wynik z poprzedniego wpisu + Twój przebyty dystans = Wynik

Ewentualnie, podczas wrzucania więcej niż jednej wycieczki:

Wynik z poprzedniego wpisu + Twój przebyty dystans + Twój przebyty dystans 2 + Twój przebyty dystans 3 = Wynik

Nie sumujemy ze sobą dystansów kilku mniejszych wycieczek. Kilka wycieczek na raz dodajemy jedynie wg. powyższego wzoru.
Nie wrzucamy wycieczek starszych niż ostatnie 14 dni. *(wyjątkiem są wielodniowe wyprawy rowerowe i inne tego typu skrajne sytuacje)
Nie wrzucamy rowerów stacjonarnych i trenażerów, od tego jest #stacjonarnyrownik, podbnie nie wrzucamy e-bike, hulajnoga elektryczna etc.
Skrypt do dodawania wpisów na rowerowy równik http://wykopaktywny.pl/

#################################
#kwadraty
FAQ Kwadratów:
Podstawowa zasada jest taka, że Kwadraty zbieramy siłą własnych mięśni. Rower, rower wodny, kajaki, bieganie, trekking, skituring, biegówki etc. Bez użycia wspomagania e-bike, hulajnoga elektryczna etc.
Na czym polega zabawa?
Na mapę świata, nałożona jest siatka kwadratów (w rozmiarze około 1.52km na 1.52km) które zmieniają kolor (oznaczają się jako zaliczone) po wjechaniu w taki kwadrat. Wystarczy 15-20 metrów.
Kwadraty dzielą się na 3 rodzaje.
Czerwone - Wszystkie zaliczone.
Zielone - Wszystkie kwadraty które są połączone ze sobą i jednocześnie obudowane innymi z zewnątrz.
Niebieski - największy kwadrat poskładany z połączonych ze sobą czerwonych kwadratów.

ProTip z łatwiejszym planowaniem tras do zbierania kwadratów: https://www.wykop.pl/wpis/56589563/do-kwadraty-dolaczylo-troche-osob-wiec-wrzucam-moj/ (przeczytajcie też komentarze).

Ta strona działa jako dodatek do wpisów w tagu #rowerowyrownik, więc wpis musi zawierać standardową formułę równika.
W tekście wpisu wyszukiwany jest ciąg zawierający słowa tiles\cluster\square w TEJ kolejności.

Przykładowy wpis:
12345 + 10 = 12355 (Standardowy wpis na równik)
Twój opis
Total explorer tiles 1280 (Najprostsza opcja to wklejenie informacji ze swojego statshunters: Link )
Max cluster size 140
Max square size 10 x 10
#rowerowyrownik #kwadraty (tag #kwadraty nie jest wymagany, sprawdzane są wszystkie wpisy dodawane do równika)
lub jakakolwiek kombinacja zawierająca słowa tiles, cluster, square i właściwe wartości np.

Tiles: 1280\Cluster: 140\Square: 10x10

Explorer Tiles: 1280
Max cluster: 140
Max square: 10 x 10
dodatkowo można podać swój share link ze statshunters w takiej formie:
https://www.statshunters.com/share/3ea515c3b7f4
Wystarczy podać link w jednym wpisie - link zostanie zapisany. Aby nadpisać link wystarczy wkleić nowy we wpisie. Pamiętaj aby share link udostępniał heatmapę!
###########################
Wołam jeszcze @metaxy @cult_of_luna @inyourface @Mortal84 @MordimerMadderdin @Cymerek
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kapitantaca: Zerknij na mój post wyżej i działam, Tzn daj zielonie światełko :). Na stronie możesz zmieniać i tak regulamin bez chodzenia za modami :).
Jakiś obrazek do belki kwadratów i rowerowegorownika?
  • Odpowiedz
zebrane podczas wypraw/treningów zarejestrowanych za pomocą aplikacji Strava.


@kapitantaca: Tutaj do tego strava bym dodał coś typu - aktywności z aplikacji strava, żeby jakoś jasno bylo napisane, że Strava służy do rejestrowania aktywności na podstawie GPS, nie muszę one być rejestrowane w stravie, mogą byc uploadowane - ale to już może na stronie ładnie napisać?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uysy: dla mnie bomba, chociaż ta siła mięśni wydaje mi się zdublowana, bo i w regulaminie jest że bez prądu, i na samym początku w sekcji FAQ o dołączeniu do mapy, ale jak ma to zapobiec jakimś przyszłym dramom, to niech będzie i w belce.
Odnośnie tej stravy to nie jarze za bardzo... Mógłbyś wyjaśnić? Tak czy tak trzeba mieć strave i statshunters żeby wiedzieć ile masz kwadratów.

Tło równika
  • Odpowiedz
Odnośnie tej stravy to nie jarze za bardzo... Mógłbyś wyjaśnić?


@kapitantaca: Chodzi mi o to, że ludzie nie musze "nagrywać" aktywności na stravie, tylko mogę do profilu stravy rzucić przykładowo zapis swojej aktywności z urządzenia np starego garmina co nie ma wifi/BT do podlłączenia z telefonem?
Z grafiką na rowerowyrownik zostawiamy, bo rzeczywiście to cześć historii :).
Do #kwadraty kiedyś się doda, jakąś ładną od Ciebie :).
  • Odpowiedz
@kapitantaca Z tą stravą @uysy dobrze myśli. Najlepiej tak napisać, żeby padło, że można rejestrować czym się chce tylko synchro z stravą trzeba zrobić. Ominiemy efekt 'tylko nie kolejna apka do rejestracji, mam już przecież xxx'.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uysy: aaa teraz już skumałem, nie no to gdzieś rozwinę temat we FAQ, jak chcesz to zmieniaj. W sumie ja też nie dodaje aktywności do stravy tylko apka od mojego polara autouploaduje do stravy. Fakt warto to rozróżnić, chociaż i tak na koniec wszystko leci przez ekosystem stravy
  • Odpowiedz
@kapitantaca: Wiem wiem, ale tak jak wspomniał @inyourface, ktoś może pomyśleć "aaaa kolejna apka" :).
Mi z licznika leci do Strava, RWGPS oraz training peaks (do dwóch ostatnich nawet nie zaglądam, ale jak backup :)).
Dobra, to napiszę do kierowniczki w takim razie :)
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Jak chcesz jechać i zbierać kwadraty dla siebie ebikem to nikt ci fizycznie nie zabroni. Da się śledzić takie aktywności na stravie. Nikt ci ich nie usunie. Jednak na naszym wykopowym tagu są zbierane tylko te aktywności bez wspomagania.
  • Odpowiedz
@Adrian00: doskonale rozumiem, sam "na naszym wykopowym tagu" w pierwszych dniach jego życia nie liczyłem aktywności z buta, w górach, itd, podając wartości. To dopiero potem wyszło że liczy się siłą własnych mięśni, a nie tylko rowerowo.
  • Odpowiedz