Wpis z mikrobloga

@kapitantaca @krabozwierz tak sobie siedzę nad FAQ dla #rowerowyrownik i #kwadraty. Pojawiła się pewna nie jasność, bo w belce #rowerowyrownik link prowadzi do regulaminu mówiącego o 7 dniach wstecz, na stronie mamy...14dni wstecz :D. Kiedy to się zmieniło / zostało ustalone (mi tam wsio rawno)? :) A ja tutaj krzyczę na ludzi za 7+ dni wstecz ;P.

A teraz konkrety, na pewno trzeba zrobić jakieś poprawki:

#rowerowyrownik - może się uda załatwić zmianę w belce, trzeba dopracować :).
Rowerowy równik to akcja, w której wspólnie pokonujemy na rowerach jak największą ilość kilometrów w ciągu roku.
Przed dodaniem pierwszego wpisu przeczytaj regulamin na naszej stronie statystyk:
https://rowerowyrownik.tk/
Skrypt do dodawania wpisów [ O wiele łatwiej niż ręcznie ]:
http://wykopaktywny.pl/
Tag służy jedynie do dodawania swoich wycieczek i niczego innego. Tagi do spraw technicznych: #wykopaktywny #rrtech
W pierwszej linijce wpisujemy działanie; nasz dystans zaokrąglamy do liczby całkowitej.
Dodajemy według wzoru:

Wynik z poprzedniego wpisu + Twój przebyty dystans = Wynik

Ewentualnie, podczas wrzucania więcej niż jednej wycieczki:

Wynik z poprzedniego wpisu + Twój przebyty dystans + Twój przebyty dystans 2 + Twój przebyty dystans 3 = Wynik

Nie sumujemy ze sobą dystansów kilku mniejszych wycieczek. Kilka wycieczek na raz dodajemy jedynie wg. powyższego wzoru.
Nie wrzucamy wycieczek starszych niż ostatnie 14 dni. *(wyjątkiem są wielodniowe wyprawy rowerowe i inne tego typu skrajne sytuacje)
Nie wrzucamy rowerów stacjonarnych i trenażerów, od tego jest #stacjonarnyrownik, podbnie nie wrzucamy e-bike, hulajnoga elektryczna etc.
Skrypt do dodawania wpisów na rowerowy równik http://wykopaktywny.pl/

#################################
#kwadraty
FAQ Kwadratów:
Podstawowa zasada jest taka, że Kwadraty zbieramy siłą własnych mięśni. Rower, rower wodny, kajaki, bieganie, trekking, skituring, biegówki etc. Bez użycia wspomagania e-bike, hulajnoga elektryczna etc.
Na czym polega zabawa?
Na mapę świata, nałożona jest siatka kwadratów (w rozmiarze około 1.52km na 1.52km) które zmieniają kolor (oznaczają się jako zaliczone) po wjechaniu w taki kwadrat. Wystarczy 15-20 metrów.
Kwadraty dzielą się na 3 rodzaje.
Czerwone - Wszystkie zaliczone.
Zielone - Wszystkie kwadraty które są połączone ze sobą i jednocześnie obudowane innymi z zewnątrz.
Niebieski - największy kwadrat poskładany z połączonych ze sobą czerwonych kwadratów.

ProTip z łatwiejszym planowaniem tras do zbierania kwadratów: https://www.wykop.pl/wpis/56589563/do-kwadraty-dolaczylo-troche-osob-wiec-wrzucam-moj/ (przeczytajcie też komentarze).

Ta strona działa jako dodatek do wpisów w tagu #rowerowyrownik, więc wpis musi zawierać standardową formułę równika.
W tekście wpisu wyszukiwany jest ciąg zawierający słowa tiles\cluster\square w TEJ kolejności.

Przykładowy wpis:
12345 + 10 = 12355 (Standardowy wpis na równik)
Twój opis
Total explorer tiles 1280 (Najprostsza opcja to wklejenie informacji ze swojego statshunters: Link )
Max cluster size 140
Max square size 10 x 10
#rowerowyrownik #kwadraty (tag #kwadraty nie jest wymagany, sprawdzane są wszystkie wpisy dodawane do równika)
lub jakakolwiek kombinacja zawierająca słowa tiles, cluster, square i właściwe wartości np.

Tiles: 1280\Cluster: 140\Square: 10x10

Explorer Tiles: 1280
Max cluster: 140
Max square: 10 x 10
dodatkowo można podać swój share link ze statshunters w takiej formie:
https://www.statshunters.com/share/3ea515c3b7f4
Wystarczy podać link w jednym wpisie - link zostanie zapisany. Aby nadpisać link wystarczy wkleić nowy we wpisie. Pamiętaj aby share link udostępniał heatmapę!
###########################
Wołam jeszcze @metaxy @cult_of_luna @inyourface @Mortal84 @MordimerMadderdin @Cymerek
  • 55
  • Odpowiedz
@uysy: > Kiedy to się zmieniło / zostało ustalone (mi tam wsio rawno)? :) A ja tutaj krzyczę na ludzi za 7+ dni wstecz ;P.

A w tamtym roku jakoś sobie pozwoliłem wydłużyć okres na stronce, bo ten tydzień wydawał mi się mało, z resztą te ramy czasowe to też tylko umowna sprawa - chodzi głównie o to żeby ziomek nie wbił na tag jeden dzień w roku i natłukł 15k km w jednym wpisie. Gdzieś w historii moich postów jest kiedy dokładnie to zmieniłem, nie chce mi się teraz szukać, ale ogólnie nikt sprzeciwu nie zgłaszał.

Dzięki za poświęcenie czasu na przygotowanie wzorów na belki, regulaminu, mam pomysł jak można je ulepszyć, mianowicie zachować jak najmniejsze rozmiary i minimalną ilość tekstu na stronie - żeby belka równika nie zajmowała pół ekranu jak obecnie jest to na kwadratach... na apce nie ma belki więc nie ma problemu ale na pc to wygląda co najmniej
  • Odpowiedz
@uysy: spoko, jutro postaram się poedytować te regulaminy i faq na stronce, może jeszcze coś się urodzi po drodze, belki właśnie chciałem zostawić tylko z podstawowymi informacjami, łatwiej potem coś zmienić na stronce niż w belce.

Jutro/pojutrze wrzucę tutaj finalne wersje belek (może jeszcze coś pozmieniamy z linkami itp.)
  • Odpowiedz
@krabozwierz: ja w apce nie widzę. Używam Wykop Mobilny. Ale we wpisach można to dodać, z tym że nie wiem jak serwer zniesie, jak każdy zacznie klikać w url ze statami :F.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uysy: to do @kebab_z_ostrym skrypt do wrzucania to jego dzieło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Serwer myślę udźwignie, ale zapytajmy jeszcze naszego hostingodawce: @mmichal. Ogólnie linki do statów będą też w belce ale otwarty wykop mobilny np. nie ma belek, więc faktycznie mogą się przydać linki w postach.
  • Odpowiedz
@uysy: pozmieniałem regulamin na głównej równika, jeszcze raz trochę przeredagowałem sugerowane zmiany i pododawałem je do poszczególnych sekcji w faq kwadratów, przejrzyjcie towarzyszu i do zatwierdzenia przez komitet ( ͡~ ͜ʖ ͡°).

Moje propozycje belek:
#rowerowyrownik

Rowerowy równik to akcja, w której wspólnie pokonujemy na rowerach jak
  • Odpowiedz
@kapitantaca: wygląda ok, ale bo w belkach oraz w regualminie dodałbym "Siłą własnych mięśni" :P. Nie chcę tego odpuszczać. Po prostu dorzucił do kwadratów to (kwadraty zbieramy nie tylko na rowerach).
Podstawowa zasada jest taka, że Kwadraty zbieramy siłą własnych mięśni. Rower, rower wodny, kajaki, bieganie, trekking, skituring, biegówki etc. Bez użycia wspomagania e-bike, hulajnoga elektryczna etc.

@krabozwierz: @cult_of_luna @inyourface @Mortal84 @MordimerMadderdin @Cymerek @metaxy
Zerknijcie na post wyżej, od @kapitantaca czy
  • Odpowiedz