Wpis z mikrobloga

Hej, Miał ktoś może porównanie pracy w polskim korpo po powrocie z UK? Mam potencjalna ofertę pracy w Wawie za podobne pieniądze co w UK ale obawiam sie atmosfery, podkładania nóg i wyścigu szczurów (ludzie potrafią zrezygnować ze znajomości dla £200 to co zrobią za 4-5 średnich krajowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)?) Jak to jest i czy może zbytnio panikuje i sie nakręcam? Praca w IT. Plusy: dom bez kredytu, bycie ' u siebie', blisko do rodziny i koniec tulaczki.
#uk
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamilek98PL: Ja dzialam jako elektromechanik. Pracuje przy modernizacjach i instalacjach dzwigow. Robie rozruchy, pomoc techniczna ale brakuje mi jeszcze uprawnien, wiec nie moge zapisac sie do LEIA. Jestem rowniez zarejetrowany w NIC EIC jako AC, wiec rownolegle dzialam w budowlance i kabluje domy, bloki, sklepy, etc.
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: Ja mam srednie, liceum profilowane skonczylem. Zaczalem sie obracac w dobrym towrzystwie i Ci ludzie ciagna do gory za uszy. Jak wszystko pojdzie zgodnie z planem to mozliwe, ze w tym roku rozpoczne budowe malego bloku w centrum londynu.
  • Odpowiedz
@ksos: po prostu zachowania tępione w uk są normą w pl, nieopłacone faktury, nieodbieranie telefonu, jakieś durne intrygi na poziomie intelektualnym sześciolatka, wieczne niezadowolenie i szukanie problemów na siłę
  • Odpowiedz
@DROPTABLEusers: no tak potrafie sobie to wyobrazic, ale Anglicy tez sa czesto bardzo zlosilwi i uporczywi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Watpie ze bede mial doczynienia z end-clientem. Bardziej chodzilo mi o relacje szef-pracownicy itp.
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: Zaczalem sie obracac w dobrym towrzystwie i Ci ludzie ciagna do gory za uszy.


O to jest taka prawda, odpowiednie towarzystwo i zupełnie inaczej człowiek patrzy na to co jest możliwe.
  • Odpowiedz
  • 2
@ksos ja niedawno wróciłem i właśnie zaczynam pracę. Po rekrutacji i pierwszych kontaktach z managerem i współpracownikami nie widzę różnicy między pl a UK ale może wyjdzie później. Wydaje mi się że w IT mimo wszystko nie ma jakiś ogromnych różnic
  • Odpowiedz