Wpis z mikrobloga

Hej, Miał ktoś może porównanie pracy w polskim korpo po powrocie z UK? Mam potencjalna ofertę pracy w Wawie za podobne pieniądze co w UK ale obawiam sie atmosfery, podkładania nóg i wyścigu szczurów (ludzie potrafią zrezygnować ze znajomości dla £200 to co zrobią za 4-5 średnich krajowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)?) Jak to jest i czy może zbytnio panikuje i sie nakręcam? Praca w IT. Plusy: dom bez kredytu, bycie ' u siebie', blisko do rodziny i koniec tulaczki.
#uk
  • 39
@ksos: Ja bym raczej obawiał się tego, że obecnej władzy zostały jeszcze ponad 2 lata rządów i przez ten czas mogą nasz kraj uczynić permanentnie nienadającym się do życia, wymyśleć jakiś podatek 90% dla osób zarabiających ponad 8k brutto i kij wie co jeszcze.

A Polaków nie ma co się bać, po prostu trzeba polubić taką atmosferę #!$%@? rywalizacji.
@ksos Plusy dobre, ale co do tych zarobków: są podobne na rękę czy brutto? Bo w UK na etacie za takie same pieniądze zapłacisz mniej w daninach (do sprawdzenia konkretow w kalkulatorach).
Sieci i ostatnio troche chmury (Azure). Nigdy nie pracowalem w PL - wyjechalem jak mialem 19 lat, cala kariere od niebieskiego do bialego kolnierzyka spedzilem w UK stad obawy.
33( ͡° ͜ʖ ͡°), studia zrobilem tutaj ale dopiero w wieku 29 lat (bylem juz w zawodzie, zrobilem tylko dla papierka ( ͡° ͜ʖ ͡°)). 20-25 lat Praca w gownopracy na fabryce, w miedzy czasie chodzilem do collegu na angielski, potem zrobilem Comptia A+, potem Academie Cisco i CCNA, dostalem praca jako IT support, potem poszlo z gorki junior network engineer, potem mid network
@ksos: Gratulacje, fajnie sie czyta jak komus sie powodzi w zyciu, szczegolnie jak od dolu do gory idzie :D daje mi to nadzieje, widze ze uczyles sie dosyc sporo w tym samym czasie pracujac na pelen etat w fabryce? Jak z tym dawales sobie rade i jak sie motywowales? Ja mam prace biurowa, ale zeby po pracy jakas przysiasc i sie czegos doczyc to juz ciezko i brakuje mi silny mozgu
@kamilek98PL: Niestety tak, rano przed praca i w pracy( ͡° ͜ʖ ͡°) uczylem sie a wieczorami chodzilem do college. Potem jak masz prace w zawodzie to wiadomo - caly czas sie trzeba czegosc uczyc na wlasna reke.
@kamilek98PL: zatrudnij sie w jakiejs gownopracy w UK, miej na utrzymanie dziecko i badz traktowany jako czlowiek drugiego sortu przez autochonow, pracujd z patologia z calego swiata to motywacja szybko ci sie znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)