Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym poprosić o pomoc w wyborze routera na kartę sim. Dotychczas korzystałem z routera Huawei B315s-22 oraz internet mobilny Orange – nadajnik oddalony o około 3km. Ogólnie jestem zadowolony, ale od kiedy mam zajęcia zdalnie + praca zdalnie to często internet nie daje rady. Prędkość internetu według speedtest to około 25 Mb/s download, upload 14,48 Mb.

Mam do wyboru poniższe routery, które polecacie wybrać? Jestem totalnym laikiem w tych temat
1. Huawei 4G Router 3 Prime (B818)
2. HUAWEI B535-232
3. Huawei Router CPE Pro 2 (H122-373)

Korzystam z internetu mobilnego T-mobile na telefonie – Iphone 7, download wynosi 50,1 Mb/s, upload 2,78 Mb/s. Chciałbym zapytać skąd taka duża różnica w prędkości między routerem a telefonem? Nadajnik jest jednocześnie używany przez t-mobile/ orange.

#router #internet #siecikomputerowe #orange #tmobile #huawei
  • 9
@Kajaczek: Z tego co widzę, to obecny router pokrywa niemal wszystkie częstotliwości oprócz 2600. Po ustawieniu w toolbox router gubi połączenie. Ogólnie wyczytałem, że ten router nie agreguje częstotliwości. Czy w tym może leżeć problem?
Wziąłem B818, z 25 Mb/s download, upload 14,48 Mb wskoczyło w ciągu dnia na 125 Mb/s i upload ~7 Mb/s więc jestem bardzo zadowolony z osiągów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może w przyszłości pomyślę jeszcze nad anteną zewnętrzną