Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
1. Czy są jakieś kierunki na #agh gdzie nie ma progów? Chodzi mi o to, że biorą każdego nie ważne czy ma rozszerzenia na 20 % czy same podstawy na 30 % .

2. Czy na zaocznych są progi czy biorą każdego jak leci?

#stubaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60722ee6f5537c000a4886c2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: zdaje się że zmienili to i dotacje są na podstawie stosunku liczby studentów do etatowych wykładowców.
OPowi sugeruje zapisać się na zaoczne i w trakcie przeskoczyć na dzienne jak się zwolnią miejsca ale przy takiej niskiej maturze powinien się zastanowić co chce robić w życiu i czy przypadkiem nie ma problemów z prokastynacja na przykład co później będzie ciągnęło się za nim na studiach.
@malakai079324: @langle: Z tego co mogę wyczytać tutaj:
https://irsw.pl/nowy-algorytm-podzialu-dotacji-podstawowej/

to co prawda jest nowy system dotacji, ale wskaźnik studencko-doktorancki miał w starym systemie wagę 0,35, a teraz ma 0,40, więc nie wiele więcej, ale jednak jeszcze bardziej liczy się ilość studentów niż po staremu.

Jednocześnie należy zauważyć, że znaczenie składnika studencko-doktoranckiego w nowym algorytmie znacząco wzrasta z 12,25% do 20%, gdyż poza wyższą wagą składnika, maleje stała przeniesienia (0,40 x
@AnonimoweMirkoWyznania: na WGGIOŚ na wcześniej górnictwo i geologię a obecnie geologię stosowaną brali prawie każdego. Co prawda większość rezygnowała z studiów bo ten kierunek jest bardzo specyficzny i trzeba się uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na zaoczne na WGIG na kierunek Inżynieria górnicza biorą też chyba każdego ;) ale też sporo rezygnuje po pierwszym semestrze.
2. Czy na zaocznych są progi czy biorą każdego jak leci?


@AnonimoweMirkoWyznania: w tym roku akurat nie wiem jak będzie. No ale w ostatnich latach raczej na zaocznych na WGIG nie było problemu. Tylko serio naprawdę warto zastanowić się nad tym czy warto studiować kierunek, który jest naprawdę ciężki i trzeba mieć mocne podstawy z matematyki.

Jeśli nie boisz się wyzwań, samodzielnej nauki i robić projekty to możesz spróbować.

Jak się