Wpis z mikrobloga

Robię projekt React + serwer API z bazą danych i chcę to zdockeryzować. Zastanawia mnie jednak to jak poradzić sobie z nodemodules, które komplikuje development.

Jeżeli nie zmapuje sobie node
modules w docker-compose to PhpStorm nie widzi tych zależności, a jeżeli zmapuję to muszę korzystać z lokalnego npm, a nie tego, który jest w kontenerze, więc konteneryzacja traci sens, bo chciałbym żeby wszystko odbywało się w ramach kontenera.

Znalazłem takie rozwiązanie i jest w miarę ok - mogę dodawać zależności w ramach kontenera, IDE je widzi ale za każdym razem muszę od początku budować kontener, co trochę trwa, a do tego dochodzi jeszcze kopiowanie node_modules, które też zajmuje czas.

Jest jakiś cywilizowany sposób na rozwijanie apki w ramach kontenera czy nie ma idealnego sposobu i trzeba pójść na ww. kompromisy?

#react #programowanie #docker
  • 5
@aloucie: @krand: @LazyInitializationException: Dzięki, pogubiłem się trochę w tym dockeryzowaniu frontu, faktycznie to jest bez sensu.

Z tego co rozumiem konteneryzacja ma tu sens tylko przy ostatnim etapie czyli zbudowaniu projektu i serwowaniu go np. nginxem jeżeli zajdzie taka potrzeba?

Podczas developmentu w takim razie w kontenerze utrzymywać tylko serwer Django oraz kontener z bazą danych od której serwer zależy?