Wpis z mikrobloga

Teneryfa pieszo - zaliczona ( ͡ ͜ʖ ͡)

Trochę niestandardowy pomysł na wakacje - przejście całej Teneryfy na piechotę - wpadł mi do głowy już dawno temu, podczas planowania pierwszego wyjazdu na te wyspę, który ostatecznie nie doszedł do skutku. Myślałem nad szlakiem GR-131, który przechodzi przez cały PN Teide, ale ostatecznie padło na Camino de Santiago de Tenerife, który wiedzie głównie północnymi lasami. Prawie cały, bo zacząłem w La Esperanzie, zajął w sumie:

5 dni (w tym jeden przerwy)
90 kilometrów
3921 metrów w górę
4889 metrów w dół

Ogólnie niezły wycisk i moje szczęście, ze jest kwiecień, a nie czerwiec, bo chyba w tej podróży bym spłonął - zwłaszcza na ostatnim odcinku.

Teneryfę objechałem, Teneryfę przeszedłem - teraz czas na odpoczynek i powoli nowe wpisy dla Mirków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chętnych zapraszam również na Instagram.

#zwtravel

#podroze #podrozujzwykopem #teneryfa
Pobierz zbigniew-wu - Teneryfa pieszo - zaliczona (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Trochę niestandardowy pomysł ...
źródło: comment_1617985957qzBxdLyEGIWyUn3T9nSfQO.jpg
  • 40
@KluczDynamometryczny: zależy o co pytasz, pracowałem w wielu miejscach i objechałem nie raz, ale pieszo nie obszedłem ;)

@Niebadzlosiem: nic specjalnego, pracuję sobie w schronisku w tamtejszych górach. Do końca 2020 miałem tez działalność gospodarcza wiec nie miałem problemu z ubezpieczeniem, a teraz trzeba coś kombinować :D a w ten sposób nie liczę bo nie podróżuje cały czas, spędzam tez trochę czasu we Wrocławiu, jakoś tak to się kręci powoli
widok na Los Gigantes na zdjęciu?


@aspk: z "tarasu widokowego" gdzie jakieś 20 metrów pod nim na dachu ktoś ma basen w chacie prywatnej xD większej beki nie widziałem, masa turystów a Ty sobie leżysz niżej i "relax" xDD
@Niebadzlosiem: Ja też bardzo dużo zwiedzam i muszę powiedzieć że takie podróże to nie jest kwestia finansów albo czasu, tylko chęci. Można zrobić sobie zajebistą 2-tygodniową podróż za 1k, można też zrobić sobie miesięczną podróż dookoła świata za 10k. Oba te typy podróży są równie zajebiste o ile się zwiedza, a nie siedzi jak debil na all inclusive. Przykładowo - taka przejażdżka do Egiptu to powinno być obowiązkowe odwiedzenie doliny królów,
Pobierz Pivoo - @Niebadzlosiem: Ja też bardzo dużo zwiedzam i muszę powiedzieć że takie podró...
źródło: comment_1618008455GwuMbLh4SspAkRTRjORphA.jpg