Wpis z mikrobloga

@Sarza01:

To też głupie moim zdaniem że kilka osób spowodowało zmianę w firmie z 70 letnią historią.

Jeśli wspierasz kapitalizm, to chyba nie powinno ci przeszkadzać, że właściciele firmy zmienili jej formę prawną ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzwirq2032: albo dlatego, że jak zakładasz działalność to jesteś nastawiony na zysk a nie na to żeby sobie ludzie mieli gdzie pracować i podejmujesz decyzję ukierunkowane biznesowo a nie prowadzisz działalność społeczną
  • Odpowiedz
PODAŁA DOKŁADNĄ DEFINICJĘ SOCJALIZMU ALE WYKOPKI I TAK PISZĄ ŻE HEHE JULKA


@Sasin70000000: tak, na pewno chodzi dokładnie o pierwsze zdanie przeczytane z encyklopedii, a nie cała kaskada socjalistycznych skoków przez ognisko, która następuje po tym zdaniu.
  • Odpowiedz
Nie uważam socjalizmu za dobry system, ale dobrze wytłumaczyła co to w ogóle jest, prawaki z wykopu powinny się od niej nauczyć, że 500+ czy wyższy podatek to nie socjalizm.


@Nihas: jest socjalizmem w tym sensie, że stanowi zmianę idącą w kierunku socjalizmu. Chyba nie sądzisz, że ktokolwiek ma na myśli, że wprowadzenie 500+ wprowadziło w Polsce podręcznikowy socjalizm?
  • Odpowiedz
@PanHagrid: @psposki: @Sarza01: Tak się śmiejecie z dziewczyny a sami nawet nie potraficie poszukać badań na ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Według badań Virginie Perotin, które dotyczyły danych międzynarodowych na podstawie dwóch dekad, spółdzielnie pracownicze są bardziej produktywne niż konwencjonalne firmy. W innym badaniu z 1987 na temat spółdzielni pracowniczych we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji stwierdzono „pozytywne” wyniki dot. wydajności.
  • Odpowiedz
@deeprest: Zacznijmy od tego, że przez te 20-30 lat w c--j się zmieniło w strukturach firm i w sposobie ich funkcjonowania. Gdyby to zadanie zrobić teraz to ta różnica zapewne by była srogo na stronę firm "konwencjonalnych".
  • Odpowiedz
@ignorancie: Ja bym stawiał, że ludzie gdy wiedzą, że nie robią dla znienawidzonego janusza, to mogą pracować efektywniej - bo wiedzą, że to w ich wspólnym interesie tworząc dla siebie pewniejsze, sprawiedliwsze warunki zatrudnienia. Spółdzielnie mleczarskie sobie dobrze radzą w Polsce i innych krajach europejskich.
  • Odpowiedz
"Muszynianka"


@deeprest: ty się nawet nie wysiliłeś żeby przeczytać, że właśnie o tym pisaliśmy..
Daj jakiś przykład globalnej firmy która jest spółdzielnią skoro tak dobrze sobie radzą. Wystarczą 3.

a i jeszcze link do tych badań.
  • Odpowiedz