Wpis z mikrobloga

@Matrem: @vaxx:

Shares could be recalled institutionally as soon as this Friday or Monday. Share recalls historically spark gamma squeezes, so who knows what will come of this. TO ANSWER MY QUESTION IDFK THE CATALYST NONE OF US DO.


odpowiedź na pytanie zawarta w zalinkowanym DD xDDD
  • Odpowiedz
@Matrem: Typ tam pisze "The date of record, in this case 4/20, is the deadline for shorts to return their shares" co w moim rozumieniu oznacza MOASS ale jednocześnie jest to według mnie wyjęte z dupy. Overhypują te date i walą konia jak jakiś czas temu #!$%@?ąc datami co tydzień. #!$%@? mnie to. Kto niby powiedział że mają wtedy zwrócić akcje? To jest mylące i ludzie się już spuszczają myśląc że
  • Odpowiedz
Pragnę wtrącić, że recall spowoduje powrót akcji do brokera u którego ktoś tę akcję nabył,, więc te akcje które są wypożyczane (niektóre wielokrotnie) muszą zostać odkupione przez HF i oddane brokerowi. Dlatego jest to tak ważne, żeby każdy wezwał do recalla swoich akcji. Zwrot shortowanych akcji może przekroczyć punkt krytyczny i doprowadzić do margin calla. W mojej ocenie większego zapalnika nie było i podejrzewam, że w tym roku nie będzie do podbicia
  • Odpowiedz
@JanOlbrach7: Ale przeciez już od jakiegoś czasu szło info, żeby upewniać się, że brokerzy nie wypożyczają naszych akcji i żeby w razie czego poprosić o ich zwrot. To skoro dotychczas to nic nie dało to czemu teraz nagle ma dać?
  • Odpowiedz