Wpis z mikrobloga

Ostatnio z "somsiadem" gadaliśmy na parkingu jak bylo ciepło, doczepil się czy mi opon nie szkoda, bo teraz ciepło i mi się zimówki zużyją. Ja mówię, że jeszcze zimno w nocy i wieczorem jak jezdze, poza tym moze jeszcze zima wroci to nie bede ryzykowal, do konca kwietnia poczekam przynajmniej. To sie oburzył, ze hurr durr wy młodzi to nic nie szanujecie. On już w swoim aucie opony na letnie wymienił. Dziś rano taki wkur...ny bo nie mógł autem pod górkę z parkingu wyjechac, że nawet dzień dobry mi nie odpowiedział i udawal, ze mnie nie widzi( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale taka jest cena za 0,001mm bieżnika( ͡° ͜ʖ ͡°)
#janusz #motoryzacja #polak #somsiad
  • 26
  • Odpowiedz
@adam-photolive: ale wiesz, że jeżdżąc na zimówkach w wysokich temperaturach problemem jest nie tylko przyspieszone zużycie bieżnika, ale też to że lamelki nieodwracalnie tracą swój kształt poprzez ścinanie ich rantów, bo zbyt miękka opona inaczej pracuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja też już mam letnie, jakby jakimś cudem była duża śnieżyca to najwyżej poświęcę godzinkę i założę sobie na szybko z powrotem zimówki.
goferek - @adam-photolive: ale wiesz, że jeżdżąc na zimówkach w wysokich temperaturac...

źródło: comment_1617862604QHo8JHjPWeA7giOltOWdD4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cwlmod: po coś chyba dopłacasz za dobre opony? Lamelki odpowiadają właśnie za wgryzanie się w śnieg, więc jeśli w ten sposób uszkodzisz bieżnik opony, różnica będzie odczuwalna. Chyba że ktoś należy do kierowców, którzy nie czują różnicy pomiędzy oponami różnej jakości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@cwlmod: O nie kolego. Jak lamelka na przednim prawym kole, 3cm od rantu opony zestnie się 0,00524mm to nawet przy minimalnych opadach śniegu, będziesz mielić kołami jak na slikach( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@goferek: Gówno prawda. Tego typu zużycie lamelek postępuję od początku używania opony i temperatura nie ma na to żadnego specjalnego wpływu. Po prostu zużywa się bieżnik i tyle.

Dobre opony to lepsza mieszanka i lepiej zaprojektowany bieżnik, a nie prostokątne lamelki bo wszystkie gumy takie są xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@mamajasia12: jest to całkiem śmieszne, bo zazwyczaj mówią tak osoby które kupują najtańsze zimówki, albo sebixy co to uważają że mają sportowe auto xD

Prawda jest taka że jak ktoś jeździ normalnie, to do codziennego użytku jest to bardzo dobre rozwiązanie. Szczególnie do miasta.
  • Odpowiedz
dla niektórych opona całoroczna to jak gaz xD największe zlo


@mamajasia12: weź kurła xD kupiłem całkiem ładne auto, miało aluski, kupiłem drugi komplet (inne), co by mieć na zimówki, ale irytuje mnie paroma rzeczami ten drugi komplet i pomyślałem, że możne sprzedam jednak i kupię całoroczne opony

podzieliłem się tym przemyśleniem z ojcem i szwagrem i szkoda się odzywać, badania, testy, wszystko nieważne, ma być letnia i zimówka i po temacie
  • Odpowiedz
jazda na zimówkach podczas dodatnich temperatur to nie tylko zużycie bieżnika ( ͡º ͜ʖ͡º)


@PanKracy582: generalnie poniżej 10°C można zimówki zakładać (zasada 7°C).

lamelki nieodwracalnie tracą swój kształt

Lamelki odpowiadają właśnie za wgryzanie się w śnieg


@goferek: I #!$%@?, opony są od tego, żeby się zużywać. W mieście po śniegu jeździ się rzadko. Przede wszystkim chodzi o twardość mieszanki.

Jeszcze niedawno
  • Odpowiedz
@adam-photolive moim zdaniem każdy prawdziwy kierowca wynajmuje profesjonalną ekipę mobilnego pitstopu, która jeździ za nim zawsze. W momencie zmiany temperatury powyżej lub poniżej 7 stopni dostaje przez radio komunikat na zjazd do pitstopu(MOP) i następuje szybka zmiana na nowe opony z najlepiej dopasowaną mieszanką z nowymi super ostrymi LAMELKAMI. Change my mind. Ogólnie beka z komentujących. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
i tu wchodzi opona całoroczna cała na biało, bo pogoda w Polsce w ostatnich latach to jakiś żart


@Paczek_w_masle: Tak, zwłaszcza w tym roku jak była zima -20 i codziennie opady śniegu przez miesiąc. Potem zdziwko, że w mieście korki i nawet autobusy nie dają rady. Parę zim było ciepłych, ale całoroczne w naszym "typowym" klimacie to proszenie się o kalectwo od stycznia do marca.
  • Odpowiedz
Tak, zwłaszcza w tym roku jak była zima -20 i codziennie opady śniegu przez miesiąc. Potem zdziwko, że w mieście korki i nawet autobusy nie dają rady. Parę zim było ciepłych, ale całoroczne w naszym "typowym" klimacie to proszenie się o kalectwo od stycznia do marca.

@MinisterPrawdy: widzę sporo uproszczeń w Twoim rozumowaniu.
* Nie każdy w mieście ma dobre opony.
* "nawet autobusy nie dają rady" co to w ogóle
  • Odpowiedz
  • 0
Ten temat to istna elektroda - 1:1 (ʘʘ)
KOLEGO JAK PYTASZ CZY MOŻNA PRZY 7,12 STOPNIA CELSJUSZA JEŹDZIĆ NA ZIMÓWKACH TO WIADOMO, ŻE NIE ZNASZ PODSTAW, ZAPRASZAM NA GOOGLE, ZOSTAWIAM OSTATNIE OSTRZEŻENIE I ZAMYKAM TEMAT
  • Odpowiedz